środa, 31 lipca 2013

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu-Biskupicach [ZDJĘCIA z budowy]

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka to nazwa nowej części Szpitala Miejskiego w Zabrzu przy ul. Zamkowej. Nowoczesny pawilon powstaje tuż za dotychczasowym budynkiem szpitalnym.

Szpital, w którym według szacunków lekarzy i urzędników, każdego roku urodzi się nawet 2 tysiące dzieci, rośnie w zaskakującym tempie. Są już fundamenty oraz pierwsze ściany najniższego poziomu nowego budynku. Ciężkie elementy konstrukcji w pocie czoła ustawiają na swoim miejscu budowlańcy, których wspiera górujący nad Biskupicami potężny żuraw.

Całość ma być gotowa w drugiej połowie 2014 roku. Pawilon pomieści oddziały: ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny. Wraz z oddaniem do użytku wartej ponad 40 mln złotych inwestycji, swą działalność zakończy porodówka przy ul. Traugutta. Tym samym nowi zabrzanie będą przychodzić na świat w Biskupicach.

W placówce będzie można skorzystać m.in. z usług szkoły rodzenia. Uruchomione zostaną także poradnie: diabetologiczna, laktacyjna, neonatologii oraz diagnostyki prenatalnej.

Pieniądze na budowę nowego szpitala w Biskupicach pochodzą z kasy miasta Zabrze. Urzędnicy oraz lekarze liczą, że z usług nowej porodówki chętnie skorzystają także mieszkańcy sąsiednich miast.

Na koniec warto chyba wspomnieć, że budowa nowego szpitala jest największą realizowaną obecnie w naszej dzielnicy inwestycją.

Zobaczcie ZDJĘCIA z budowy nowego szpitala w Biskupicach:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz