wtorek, 24 września 2013

Weekend w Biskupicach: off-road na hałdzie, impreza w restauracji Beskid i wyścigi rowerowe [ZAPOWIEDŹ]

Niezwykle interesująco zapowiada się najbliższy weekend w Biskupicach. Miłośnicy sportu, motoryzacji i biesiadowania nie będą narzekać.

ZAPOWIEDŹ wydarzeń organizowanych w Biskupicach w weekend 28-29 września 2013:

1. Śląskie Mistrzostwa Off-Road 2013, etap drugi (28 września 2013)


Na naszej biskupickiej hałdzie, w sobotę, już od wczesnych godzin rannych rozlegać się będzie warkot silników potężnych pojazdów z napędem 4x4. Wszystko za sprawą drugiego etapu Śląskich Mistrzostw Off-Road 2013.

Za organizację tego wydarzenia odpowiada BIG Team 4x4, zabrzańskie stowarzyszenie osób, dla których jazda po bezdrożach to czysta przyjemność.

W zawodach wezmą udział doświadczone załogi samochodów terenowych oraz kierowcy quadów.

Jak już wspomniałem, będzie to druga część zmagań w ramach ŚMOR 2013. Pierwszy etap ŚMOR 2013 zorganizowano 18 maja, a relację z niego możecie zobaczyć klikając w ten link.

Śląskie Mistrzostwa Off-Road 2013 [PROGRAM]:
8.00 - 10.00 - rejestracja załóg, badania techniczne
10.30 - odprawa ,
11.00 - start quady,
13.30 - start samochody,
17.00 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

2. Impreza integracyjna dla mieszkańców Biskupic w restauracji "Beskid"

Impreza, bal czy też może raczej... biesiada? Wszystko jedno, skoro i tak chodzi o dobrą zabawę. A tę zapewnić mają m.in. artyści, którzy wystąpią w sobotę, 28 września w restauracji "Beskid".

Imprezę organizuje Rada Dzielnicy Biskupice. Koszt wstępu na zabawę: 20 złotych od osoby. W tej cenie goście mogą liczyć na poczęstunek: ciastko, kawę i ciepły posiłek.

3. XIII Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych


Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych 2013 to wydarzenie sportowe, którego nie przegapi żaden fan jazdy na rowerze.

Zawody mają charakter otwarty, a na starcie mogą się stawić nawet 6-letnie dzieci. Górnej granicy wiekowej nie ma.

Trasa wyścigu to zamknięty i specjalnie przygotowany na ten czas dwupasmowy odcinek ulicy Bytomskiej, który łączy Biskupice z Zabrzem.

Organizatorem wyścigu jest bardzo dobrze znany wszystkim biskupiczanom ks. Rafał Wyleżoł, również biskupiczanin, pełniący obecnie odpowiedzialną funkcję proboszcza parafii WNMP w Rudach.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej odsłony rowerowego wyścigu na biskupicko-zabrzańskim pograniczu znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz