piątek, 6 czerwca 2014

Spotkanie Rady Dzielnicy Biskupice, 3 czerwca 2014 [RELACJA]

Czerwcowe spotkanie Rady Dzielnicy Biskupice stało pod znakiem wewnętrznych wyborów oraz podziału obowiązków podczas niedzielnego biegu. Posiedzeniu przyglądała się przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Po wysłuchaniu zwyczajowych sprawozdań, radni natychmiast zajęli się wyborami na funkcje, z których w ub. miesiącu zrezygnowali: Maciej Zgrzendek oraz Paweł Zygmunt. Tuż przed dokonaniem wyboru, ze swej dotychczasowej funkcji w radzie zrezygnował także Marcin Kupka (był członkiem komisji rewizyjnej). Wszystko po to, by kandydować na wiceprzewodniczącego rady.

Głosowanie pod kontrolą

Nad prawidłowym przebiegiem spotkania oraz wyborów czuwała wysłanniczka UM Zabrze, która nie miała jednak zbyt wiele do roboty, bowiem biskupiccy radni już dawno opanowali procedury regulujące funkcjonowanie rad dzielnic.

W pierwszej kolejności wybierano nowego wiceprzewodniczącego. Kandydatów było dwóch: Jan Duer oraz wspomniany już Marcin Kupka.

Część radnych proponowała, by pomiędzy kandydatami zorganizować krótką debatę dotyczącą ich poglądu na pełnienie funkcji. Pomysł jednak upadł.

W głosowaniu wygrał Jan Duer (7 głosów za). Radny Kupka zdobył 4 głosy, 1 głos uznano za nieważny.

Do funkcji sekretarza nie było chętnych, ale przewodnicząca Walentyna Nowakowska zaproponowała kandydaturę radnej Danuty Rudowskiej. Po krótkiej namowie, radna zdecydowała się kandydować. Poparło ją 10 radnych, 2 wstrzymało się od głosu.

Na końcu wybrano członka komisji rewizyjnej (z tej funkcji zrezygnował radny Kupka). Przy 11 głosach poparcia i jednym wstrzymującym, funkcja przypadła radnej Dorocie Marszałek.

Będzie strona internetowa Rady

Po wyborach przyszła kolej na podjęcie uchwały, której nie udało się podjąć przed miesiącem. Chodziło, rzecz jasna, o wybór osoby, która zajmie się prowadzeniem oficjalnej strony internetowej biskupickiej Rady. Do tej roli wyznaczono Grzegorza Turka, który nieco niechętnie, ale ostatecznie zgodził się podjąć wyzwanie. Radni poinformowali także, że za techniczne przygotowanie strony odpowiadać będzie jeden z mieszkańców, Waldemar Wolnica, związany ze stowarzyszeniem "Nasze Biskupice".

Do biegu, gotowi...!

W dalszej części spotkania radni, pod wodzą Ryszarda Szymczyka (koordynatora biegu z Mikulczyc do Biskupic), dzielili się obowiązkami związanymi z organizacją tego niezwykłego sportowego przedsięwzięcia.

Przypomnę, że międzydzielnicowy bieg z Mikulczyc do Biskupic rozpocznie się 8 czerwca o godz. 11.30.

fot. Google Maps | Trasa biegu na 3 km. Start w Mikulczycach, na wysokości sklepu Lidl (ul. Kościuszki)


U W A G A !

Startujący w kategoriach wiekowych dla dorosłych, winni stawić się na starcie w Mikulczycach o godz. 10.45 - dotyczy to zwłaszcza osób, które nie wypełniły jeszcze formularzy zgłoszeniowych. Prawidłowe zgłoszenie jest warunkiem uzyskania numeru startowego i udziału w biegu.

Dzieci, które wezmą udział w rywalizacji na dystansie 150 metrów, powinny przyjść ze swymi opiekunami na teren Gimnazjum nr 20 w Biskupicach, też o 10.45.

Dla startujących w biegu na 3 km organizatorzy przewidzieli wiele dodatkowych atrakcji, w tym m.in. rozgrzewkę z instruktorką fitness! Ponadto, każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal, a ku pokrzepieniu: butelkę wody oraz... żurek!

Nagrodami dla triumfatorów zawodów są m.in. bilety do kina "Roma", puchary oraz profesjonalne gadżety sportowe. Specjalną nagrodę otrzyma także najstarszy oraz najmłodszy uczestnik biegu.

Zawody zabezpieczą funkcjonariusze policji i służby medyczne.

W kontekście biegu, należy jeszcze odnotować fakt, że miasto Zabrze, mimo oficjalnego patronatu i mimo próśb biskupickich radnych, odmówiło zasponsorowania... przenośnych toalet dla uczestników (tzw. toi toi). Organizatorzy dogadali się w tej kwestii z dyrektorem Gimnazjum nr 20, który okazał się o wiele bardziej wyrozumiały, niż przedstawiciele magistratu i zgodził się, by biegacze skorzystali z WC na terenie szkoły.

Ps. W sobotę, 21 czerwca, na terenie ogrodu parafii pw. św. Jana Chrzciciela zaplanowano coroczny festyn dzielnicowy. Szczegóły znajdziecie na plakacie wywieszonym w zielonej gablocie Rady Dzielnicy Biskupice, przy ul. Bytomskiej.

6 komentarzy:

 1. Miasto na tojtoje nie dało ale viceprezydent lansować sie przyjechał. Fuckin logic!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zadam pytanie co Duer zrobił dla dzielnicy ? Moim zdaniem Kupka się bardziej wykazał i został skrzywdzony widać że stara rada się go boi że udowodni że zależy mu na tym by dzielnic odżyła

  OdpowiedzUsuń
 3. I znowu Kupka został wydymany przez starą gwardię ci to jak zawsze śa nie do ruszenia. Widać że działają tutaj układy a nie liczą się z innymi.

  OdpowiedzUsuń
 4. W tych wpisach widać przede wszystkim że Pan Kupka najwięcej o sobie pisze /oczywiście pod pozorem innych anonimowych/. Panie Kupka wszyscy w Radzie wiele robią, ale w odróżnieniu od Pana często o tym nie mówią a zwłaszcza na forum. Więcej szczęścia jest w dawaniu ... proszę spróbować, w dawaniu, a nie w publikowaniu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szanowni Państwo
  Mam prośbę do anonima powyżej po pierwsze to nie ja piszę o sobie więc nie życzę sobie takich fałszywych informacji po drugie mam małe dziecko i swój czas poświęcam pracy, rodzinie oraz działaniom i interwencjom w dzielnicy i na internecie bywam rzadko. Zastanawiam się skoro anonim tak reaguje emocjonalnie czy to on nie napisał a teraz stara się mnie zaatakować. Jezeli ja coś piszę to podpisuję się pod tym i tak jak każdy z ieszkańców nie życzę sobie by ktoś podawał się na mnie. Przyznam się, iż czytałem parę wcześniejszych wpisów ( usłyszałem na radzie dzielnicy od radnych że o mnie piszą) i chciałem podziękować za miłe komentarze. Miło mi przeczytać, że doceniacie moją pracę to taki większy motor napędowy do dalszych działań. A jeżeli ktoś ma jakieś pytania to czesto można mnie spotkać też na spacerze z synem to proszę podchodzić pytać albo zgłaszać interwencje.
  Marcin Kupka

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę tylko zwracać uwagę na poprawną pisownię - bardzo przepraszam za uwagę, ale wydaje mi się, że to ważne. Przepraszam jeśli uraziłem, ale ...

  OdpowiedzUsuń