niedziela, 29 czerwca 2014

Turniej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora MOPR w Zabrzu [RELACJA i ZDJĘCIA z zawodów]

Dziś nieco "nietypowo". Na łamach bloga goszczę organizatorów bardzo fajnej imprezy sportowej, która miała miejsce przed tygodniem w hali sportowej na Osiedlu Borsiga. Przy okazji, zachęcam Was do podrzucania mi podobnych materiałów: z imprez szkolnych, przedszkolnych i jakichkolwiek, które organizujecie na terenie Biskupic. 

Adres: lukaszmalina@wp.pl jest do Waszej dyspozycji.

"W dniu 21.06.2014 r. w Zabrzu rozegrany został otwarty turniej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora MOPR w Zabrzu. W turnieju startowało 41 uczniów i uczennic z 15 szkół z Zabrza, Gliwic, Rudy Śląskiej, Jastrzębia Zdroju, Orzesza, Poniszowic, Kleszczowa i Wołowic. 

Organizatorem turnieju byli UKS Quo Vadis Makoszowy, Szkoła Podstawowa Nr 22 w Zabrzu, MOSiR Zabrze i UKS „Trampkarz 22”. Zawody prowadził Jan Grądalski, trener tenisa stołowego UKS Quo Vadis Makoszowy. Zawodnicy walczyli nie tylko o zwycięstwa w poszczególnych kategoriach wiekowych, ale także o piękne puchary i pamiątkowe medale ufundowane przez Dyrektora MOPR w Zabrzu Zbigniewa Gurnacza. 

Gośćmi honorowymi turnieju byli doskonali tenisiści stołowi Jarosław Tomicki, Sylwia Rożek i Dariusz Steuer, którzy zaprezentowali młodym uczestnikom turnieju gry pokazowe na najwyższym mistrzowskim poziomie. W grze pokazowej z trójką mistrzowską bardzo ładnie zaprezentował się młody zawodnik UKS Quo Vadis Makoszowy Tomasz Mateja. 

Jarosław Tomicki to wicemistrz Europy seniorów w turnieju drużynowym (Eindhoven 1998), brązowy medalista Mistrzostw Europy Kadetów w deblu, Mistrz Polski w grze podwójnej seniorów (Wieliczka 1992), W-ce Mistrz Polski w grze pojedynczej seniorów (Sosnowiec 2010), uczestnik Mistrzostw Świata (Rotterdam 2011). 
 
Sylwia Rożek to wieloletnia zawodniczka klubów pierwszoligowych polskich i angielskich, dwukrotna medalistka Grand Prix Anglii, Mistrzyni Polski Młodzieżowców w grze drużynowej, trzykrotna złota medalistka Mistrzostw Polski LZS, srebrna medalistka Mistrzostw Europy Pocztowców. 

Dariusz Steuer to Mistrz Europy służb mundurowych (Hiszpania 2012), Mistrz Śląska LZS w kategoriach młodzieżowych i seniorów, medalista Mistrzostw Śląska w kategoriach młodzieżowych, zawodnik drugoligowego klubu „Tajfun” Ligota Łabędzka. 

Gry pokazowe tak utytułowanych i doświadczonych zawodników były niewątpliwie miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników turnieju, ale najmilszą chwilą była niewątpliwie ta, kiedy mogli oni odebrać puchary, dyplomy i medale z rąk W-ce Dyrektora MOPR Jacka Pankiewicza. 

W łącznej klasyfikacji drużynowej szkół pierwsze miejsce i wspaniały puchar zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 22 w Zabrzu Biskupicach. Indywidualnie Michał Nadolski zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej chłopców 2003 i młodsi, piąte miejsce wywalczył Oskar Macioch, a szóste Emil Ptak. 

W kategorii chłopców 2001-2002 czwarty był Tomasz Ptak, piąty Mateusz Golda, szósty Dawid Golda. W kategorii dziewcząt rocznik 2003 i młodsi czwarte miejsce zajęła Marta Kasica, piąte Wiktoria Kudla, a szóste Oliwia Litewka (SP21 w Zabrzu). W kategorii 2001-2002 piąta była Natalia Jędrzejczak."

źródło: materiał prasowy organizatora turnieju

FOTORELACJA z turnieju:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz