czwartek, 28 sierpnia 2014

Młodzi gniewni z Biskupic nakręcili film, premiera 30 sierpnia!

"Zdarzyło się w Biskupicach" to tytuł filmu, który pod okiem specjalistów, przez całe wakacje, kręcili młodzi mieszkańcy Biskupic. Premiera już 30 sierpnia, o godzinie 19.30 w "Gwarku"!

Za projekt "Młodzi gniewni kręcą film" odpowiada energiczna animatorka Agnieszka Kurda (Stowarzyszenie MOST z Zabrza), która od lat pracuje z biskupicką młodzieżą w Dzielnicowym Ośrodku Kultury "Gwarek".

Organizatorom na wakacyjne zajęcia udało się pozyskać dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Podobnie, jak przed rokiem "Młodzi Gniewni z Biskupic" mogli się wykazać najrozmaitszymi umiejętnościami: od chodzenia na szczudłach, przez łowienie ryb, grillowanie, na skomplikowanym procesie tworzenia obrazu filmowego i aktorstwie kończąc.

Nadzór merytoryczny nad powstającym filmem sprawowali członkowie Gliwickiego Klubu Filmowego "Wrota". To oni udostępnili młodym biskupiczanom sprzęt i doradzali na każdym etapie narodzin obrazu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i poświęceniem wcielały się w role: aktorów, operatorów, realizatorów dźwięku, czy montażystów.

Młodym filmowcom towarzyszyły także opiekunki z Ośrodka Kuratorskiego nr 1, który od lat z wielkim powodzeniem realizuje swoje zadania na terenie naszej dzielnicy.

Efekty wakacyjnych wysiłków na planie filmowym poznamy już w najbliższą sobotę, 30 sierpnia, o godzinie 19.30.

Więcej na temat poczynań biskupickich "Młodych gniewnych" dowiecie się z ich oficjalnego fanpage'a na facebooku.

Na koniec, kilka zdjęć dokumentujących prace nad filmem (fot. Młodzi gniewni z Biskupic):


1 komentarz:

  1. Extra! Tak trzymac!!! czemu takich akcji nie promuje sie w tv albo na ambonie???

    OdpowiedzUsuń