niedziela, 7 września 2014

Spotkanie Rady Dzielnicy Biskupice, 2 września 2014 [RELACJA]

Z kilkudniowym poślizgiem, ale ostatecznie znajduję chwilę, by napisać, co ciekawego wydarzyło się na ostatnim spotkaniu Rady Dzielnicy Biskupice.

W pierwszej kolejności radni w kilku zdaniach podsumowali minione wydarzenia: bieg z Mikulczyc do Biskupic, festyn dzielnicowy oraz spotkanie mieszkańców z budowniczymi kanalizacji na Os. Borsiga. 

Przewodnicząca Rady poinformowała z kolei o wnioskach Rady Dzielnicy Biskupice do budżetu miasta Zabrze na rok 2015, w których znalazły się pomysły wysondowane wcześniej wśród mieszkańców Biskupic (także na fanpage'u Kocham Biskupice, co mnie ogromnie cieszy i utwierdza w przekonaniu, że moja pisanina ma jakiś sens). 

Wśród propozycji wskazano m.in. na konieczność oświetlenia skweru przy ul. Okrzei, budowy progów zwalniających na ulicach Osiedla Borsiga, poprawy estetyki placu przy biskupickim zabytkowym szalecie oraz instalacji sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych na ul. Bytomskiej.

Tradycyjnie, sprawozdanie ze swojej działalności zdał Jan Urban, radny miasta, który odniósł się do problemu likwidacji PKO BP w Biskupicach. Okazuje się, że dotychczasowa siedziba banku jest zbyt ciasna, a co za tym idzie, nie może dalej funkcjonować. Według radnego, PKO poszukuje obecnie nowej siedziby na terenie Biskupic. Pod uwagę brane są co najmniej dwie lokalizacje: dawny sklep z tapetami przy Bytomskiej 70 oraz dawny "Bar Kufelek" przy Bytomskiej 36. Obydwa lokale dysponują pożądaną przez bank powierzchnią. Nie wiadomo jednak, kiedy bank mógłby zacząć działalność w nowym miejscu.

Radny Urban poinformował także, że planowany wcześniej na sierpień remont torowiska tramwajowego na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Młyńskiej rozpocznie się 1 listopada. Finał prac przewidziano na połowę kwietnia 2015 roku.

Na koniec spotkania radni ustalili, że pora zająć się organizacją turnieju piłki nożnej, na który już kilka miesięcy temu zarezerwowane zostały pieniądze z budżetu Rady na 2014 rok. W celu ustalenia szczegółów Rada spotka się ponownie w najbliższych dniach. Więcej informacji w tej sprawie podam, gdy wszystko będzie jasne. Już teraz jednak zapowiem, że drużyny chętne do udziału w turnieju mogą spokojnie zaczynać intensywne treningi! :-)

Ps. W najbliższej przyszłości blog "Kocham Biskupice" przejdzie delikatną... metamorfozę. Szczegóły niebawem.

7 komentarzy:

 1. A czy radny Urban powiedział, może wie, kiedy ruszy budowa Lidla w Biskupicach?

  OdpowiedzUsuń
 2. No właśnie o to samo chciałem zapytać czy coś wiadomo kiedy będzie ten market. Bo wiemy, że Lidl kupił i poza tym cisza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście dzwoniłem do Lidl S.A i sprawa ma się tak na chwilę obecną nie wiedzą kiedy ruszy budowa , tydzień przed otwarciem informacja zostanie przekazana do mieszkańców nawet dostaną ulotki do skrzynek. Na pytanie kiedy zacznie się budowa padła odpowiedź iż objęte zostało to klauzulą poufności pytanie dlaczego?? tego już nikt nie odpowiedział. Może miasto będzie wiedzieć coś więcej na ten temat . Poruszymy ten temat na pewno na posiedzeniu rady dzielnicy teraz w środę.Pozdrawiam. Marcin Kupka

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie potrzebuje lidla i innego hipersupermarket!!! Może zróbcie drugie Szombierki tam to market marketem poganiany, wyrastają jak dziury w asfalcie... Zamiast marketu to porządny plac zabaw dla dzieci by się przydał, bo póki co, to dzieci bawią się na starych huśtawkach i w piasku z psimi odchodami... Masakra tak właśnie wspieracie małe przedsiębiorstwa... A dzieci muszą sobie radzić co ich nie zabije to je wzmocni... Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co? Boisz się o swój interes! Hahaha! Mamy wolny rynek. I bardzo dobrze że powstanie lidl!

   Usuń
  2. Jako klienta nikt mnie nie wspiera.... wiec konkurencja w handlu jest wskazana...

   Usuń
 5. Ciekawi mnie konieczność oświetlenia skweru przy ul. Okrzei.. Jakiego skweru ? Co autorzy tego pomysłu mają na myśli ?

  OdpowiedzUsuń