poniedziałek, 6 października 2014

Akcja "Ratujmy życie" w Szpitalu Miejskim [ZAPOWIEDŹ]

fot. Google CC, ponowne
wykorzystanie z modyfikacją
Po wiosennej akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego przyszła pora na kolejne pożyteczne wydarzenie w naszej dzielnicy. Tym razem rzecz organizowana jest w Szpitalu Miejskim, czyli w miejscu najbardziej odpowiednim, by pomagać chorym.

W niedzielę, 12 października (godz. 11.00 do 15.00) w Szpitalu Miejskim w Zabrzu-Biskupicach będzie można oddać krew i zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Obecni na miejscu specjaliści chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania osób, które przyjdą na Zamkową 4.

Dlaczego to ważne, by wziąć udział w akcji?

Każdego roku w samej tylko Polsce na nowotwory krwi zapada kilkanaście tysięcy osób! To może spotkać każdego. Im większa będzie baza dawców szpiku kostnego, tym większe szanse, że kolejne diagnozy nie będą równoznaczne z wyrokiem śmierci.

Pomysłodawca akcji to Marcin Kupka, pracownik szpitala i znany w naszej dzielnicy społecznik. 

- Zgłaszając się do rejestru dawców szpiku dajemy nadzieję osobom chorym na wyleczenie. Znalezienie idealnego dawcy jest trudne, ale możliwe. Ważne, by tych potencjalnych dawców było jak najwięcej - wyjaśnia Kupka.

CZYTAJ: Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu-Biskupicach gotowe [ZDJĘCIA]

Niedzielne spotkanie w szpitalu to także okazja by oddać krew i dowiedzieć się wszystkiego na temat honorowego krwiodawstwa.

W organizację wydarzenia, poza Szpitalem Miejskim, włączyły się: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz opiekująca się dziećmi chorymi na nowotwory Fundacja "Iskierka".Brak komentarzy:

Prześlij komentarz