środa, 29 października 2014

Biskupice biegają! Nowa propozycja dla mieszkańców dzielnicy [ZAPOWIEDŹ]

"Biskupice biegają" to nazwa nowej inicjatywy dla mieszkańców naszej dzielnicy, którzy lubią spędzać aktywnie czas. Od teraz, mogą to robić wspólnie!

- Obserwując samotnie biegające duszyczki w Biskupicach, postanowiliśmy razem z kilkoma osobami z naszej dzielnicy zorganizować coś, co może nas połączyć, pomóc się w końcu poznać - wyjaśnia Maciej Żmijewski, który wraz z Ryszardem Szymczykiem (Rada Dzielnicy Biskupice), postanowił skrzyknąć biskupickich miłośników biegania.

Pierwszy wspólny bieg po Biskupicach już w najbliższą niedzielę, 2 listopada. Biegacze spotkają się o godzinie 10.00 pod domem kultury przy ul. Kossaka 23.

- O co nam chodzi? O dobrą zabawę, spotkanie w większym gronie i powód do wyjścia z domu. Propozycja jest dla każdego. Zarówno tego, kto biega dobrze, jak również tego, kto dopiero zastanawia się nad wyjściem i zrobieniem kilku kilometrów! - zapewnia pomysłodawca akcji.

"Biskupice biegają" to pokłosie biegu z Mikulczyc do Biskupic, którego pierwsza edycja przyciągnęła ponad setkę uczestników.

- Chcemy się spotkać i zorientować, ilu nas dokładnie jest. Na jakim poziomie biegamy. Docelowo możemy się podzielić na dwie grupy, różniące się poziomem zaawansowania. Wszystko będzie zależało od osób, które odpowiedzą na nasze zaproszenie do biegania - tłumaczy Ryszard Szymczyk, który chętnie odpowie na wszelkie pytania dotyczące wydarzenia (tel. 693 849 264).


Od siebie dodam, że jeśli nie rozłoży mnie przeziębienie, to już teraz deklaruję obecność pod DOK-iem. Kolejny raz mam powody, by lubić/kochać Biskupice jeszcze bardziej. :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz