środa, 29 października 2014

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka otwarte! Porodówka w Biskupicach [ZDJĘCIA]

fot. Marcin Zasitko | Jedna z pierwszych pacjentek nowej porodówki
w towarzystwie biskupa Jana Kopca 
oraz Mariusza Wójtowicza, prezesa Szpitala Miejskiego w Zabrzu
We wtorek, 28 października oficjalnie otwarto Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu-Biskupicach.  To nowa zabrzańska porodówka, która zastąpi dotychczasową, wysłużoną placówkę przy ul. Traugutta. Już za kilkadziesiąt godzin na świat przyjdą tu pierwsze dzieci!

Uroczysta msza święta i oficjalna impreza pod wielkim namiotem, który pomieścił kilkaset osób: lekarzy, polityków, duchownych, przedstawicieli lokalnych władz i tzw. celebrytów - tak wyglądał start najnowocześniejszej obecnie porodówki w regionie.

- Nieprzypadkowo najnowocześniejszy szpital z zakresu ciąży i chorób kobiecych na Śląsku powstał w Zabrzu. To tutaj w latach 50. narodziła się śląska ginekologia. Z inicjatywy prof. Wojciecha Starzewskiego powstała klinika ginekologiczna, a uczniowie profesora rozpoczęli później działalności w Katowicach, Bytomiu i Tychach. Teraz wracamy do korzeni - mówił podczas otwarcia nowej placówki Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu.


Uroczystość otwarcia Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka poprowadziła Natalia Lesz. Piosenkarka i aktorka także spodziewa się dziecka, więc jej obecność w Biskupicach nie była tylko marketingowym zabiegiem.

Nowy szpital oferuje pacjentkom komfortowe warunki zarówno na etapie ciąży, jak i już po rozwiązaniu. Porody w wodzie, z pełną gamą znieczuleń i pokoje, w których matki będą mogły przebywać wspólnie z ojcami swych dzieci to tylko niektóre udogodnienia oferowane w nowo otwartej placówce.

Usługi porodówki uzupełni oferta specjalistycznych poradni, w których dyżury pełnić będą lekarze specjalizujący się w profilaktyce i leczeniu typowo kobiecych schorzeń.

Zapraszam do obejrzenia FOTORELACJI z otwarcia Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka, którą przygotował Marcin Zasitko:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz