niedziela, 7 grudnia 2014

Jarmark adwentowy w Zabrzu-Biskupicach 2014 [ZDJĘCIA]

Jarmark adwentowy Zabrze Biskupice 2014
fot. Sandra Szymczyk-Szewców | Ozdoby ze stoiska
Przedszkola nr 27
W minioną sobotę przedświątecznej tradycji w Biskupicach stało się zadość. W domu kultury zorganizowano jarmark adwentowy. Impreza przyciągnęła kilkaset osób.

Biskupicki jarmark adwentowy w domu kultury (dawnym "Domu Gwarka") organizowany jest od lat. Za przygotowanie wydarzenia odpowiada Rada Dzielnicy Biskupice, która do współpracy zaprasza dzielnicowe placówki edukacyjne.

Wydarzenie co roku skłania do wyjścia z domu setki biskupiczan i jest jedną z najciekawszych propozycji kulturalno-rozrywkowych w dzielnicy. Jarmarku cieszącego się tak dużą popularnością na próżno szukać w innych częściach Zabrza.

Ciężki żywot świętego Mikołaja


Stałym punktem programu jarmarku jest wizyta św. Mikołaja, który tym razem nie mógł jednak dojechać do Biskupic zbyt prędko (jego sanie nie poradziły sobie na pozbawionych śniegu asfaltowych drogach). Ostatecznie jednak dzieci doczekały się wizyty sympatycznego brodacza. 

Na pytanie "świętego": - Wiecie, kto ja jestem? - dzieci chórem odpowiedziały: - M A R C I N  KUPKA!... Zaskoczony gość próbował protestować, ale sytuację uratowała znakomicie prowadząca cały jarmark p. Anna Zygmunt, która zapewniła wszystkich, że św. Mikołaj jest prawdziwy.

Z myślą o uczestnikach jarmarku biskupickie dzieci przygotowały występy artystyczne, a zapowiadaną na plakatach, specjalną niespodzianką muzyczną okazała się orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej w Zabrzu.

Jak to na jarmarku, nie zabrakło stoisk ze świątecznymi ozdobami i smakołykami. Wszystko przygotowane domowo/ręcznie/z dala od tandety znanej z hipermarketów.

Jeden jarmark za nami, drugi przed


Sobotni jarmark już za nami, jednak adwentowe emocje potrwają w Biskupicach co najmniej do przyszłej niedzieli, 14 grudnia. To wtedy zorganizowany zostanie pierwszy biskupicki jarmark adwentowy pod gołym niebem! Gdzie? Na terenie ogrodu przy farze kościoła św. Jana Chrzciciela.

Ciężar organizacji wydarzenia wziął na siebie, wspierany przez parafian, ksiądz Bolesław Waśkiewicz.

Oficjalny komunikat organizatora głosi: - Wśród wielu atrakcji będzie m. in. loteria fantowa, na której każdy los wygrywa. Nie zabraknie również ciasta, pierników, wigilijnych opłatków, dekoracji choinkowych, stroików świątecznych, oscypków oraz tradycyjnego jak na tę okoliczność przystało „grzańca”. Jarmark trwać będzie od rana od godz. 10.00 do godz. 15.00.

Na pewno wybiorę się na jarmark parafialny, bo mam ogromną nadzieję, że impreza się uda i na stałe zagości w naszej dzielnicy. Was też zachęcam do przyjścia! :-)


FOTORELACJA z jarmarku adwentowego w domu kultury (fot. S. Szymczyk-Szewców, Ł. Malina):


a

7 komentarzy:

 1. Wielkie dzięki za ten jarmark!!! Byłam z dziećmi i wyszło super! (:

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie. Bylo super. Dziękujemy i prosimy o więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę za gorąco było na duzej sali ale jarmark fajny!

  OdpowiedzUsuń
 4. Było ciepło, bo grała świetna orkiestra, a ja wolę ciepło niż zimno; moje dzieci przyniosły sporo słodyczy ,a ja kupiłam pyszne pierniki -dzięki .Jarmark super potwierdzam

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję paniom z Rady za kawkę i ciasteczka, bo można było dostać za darmo ,dziwiłam się, bo panie zachęcały do stołu ,początkowo myślałam że przy stole siędzą członkowie Rady, a jednak nie każdy mógł poprosić o kawę i coś do picia, mój Paweł wypił całą wodę , bo było mu ciepło może na przyszłość będzie też stoisko z wodą ,,,było miło i wesoło dzięki - BEATA

  OdpowiedzUsuń
 6. oj chciało się pić ale piwka i grzańca .....może tez się doczekam kiedyś i dostane od Rady za darmo moich gorących trunków ..Prawdą jest, że dzieciaki moje miały pełne kieszenie słodyczy żona aniołka sobie kupiła a ja czekałem na piwko a tu Rada nic nic ...poprawcie się przyjdę na drugi rok ---spragniony

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna impreza, warto było ją zorganizować :)

  OdpowiedzUsuń