niedziela, 26 kwietnia 2015

Biskupicki Everest czeka na zdobycie! [KONKURS]

Biskupicki Everest to nazwa konkursu organizowanego przez fundację "Twój Everest", która od niespełna roku działa w Biskupicach. Termin zgłoszeń kandydatów do nagrody upływa 22 maja.

- Obok nas żyją wspaniałe dzieci i młodzież, którzy codziennie pokonują swoje własne słabości, trudności zewnętrzne i konsekwentnie dążą do wyznaczonego sobie celu. Chcemy nagrodzić te z nich, które wykazały się największą determinacją w zmienianiu siebie i swojego najbliższego otoczenia, osiągnęły w bieżącym roku szkolnym największy postęp. BISKUPICKI EVEREST to nagroda dla kogoś kto niezależnie od obiektywnych trudności i ograniczeń pokonuje samego siebie w dążeniu do celu! - wyjaśniają pomysł organizatorzy konkursu.


Kandydatami do nagrody mogą być pochodzący z Biskupic uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum.

Szczegóły konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszenia kandydata znajdziecie na stronie fundacji.

Wyniki pierwszej (i jak zapowiadają organizatorzy, nieostatniej) edycji konkursu poznamy w czerwcu.

W mojej ocenie, pomysł nagradzania uczniów, którzy potrafią przezwyciężyć środowiskowe ograniczenia to coś, czego w Biskupicach dotąd nie było - a jeśli nawet, to nie w tak szeroko zakrojonej formie. Bo o ile biskupickie szkoły wywiązują się ze swych podstawowych zadań, o tyle na palcach jednej dłoni można policzyć osoby, które w Biskupicach chętnie pomagają wykluczonej grupie młodych ludzi. Częściej słychać za to krytyczne opinie, czy napomnienia z ambony... A przecież nie tędy droga.

Prowadząc bloga "Kocham Biskupice" przekonałem się, że w dzielnicy nie brakuje młodych utalentowanych osób, posiadających bardzo konkretne marzenia i plany. Z biskupickich podwórek w świat idą aktorzy, filmowcy, artyści plastycy, muzycy, sportowcy, a także znakomici fachowcy w konkretnych zawodowych dziedzinach. Biskupickie dzieciaki to nie tylko łobuzy, które biegają po podwórku i nie wiedzą, co ze sobą zrobić.

Twórcy fundacji "Twój Everest" wypowiedzieli zatem "wojnę" staremu biskupickiemu porządkowi i ja mocno wierzę, że ją wygrają - wciągając do swej inicjatywy kolejne dzielnicowe środowiska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz