piątek, 10 kwietnia 2015

Graffiti na murze podwórka Szkoły Podstawowej nr 21 gotowe! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Od słowa do słowa i graffiti gotowe. Na murze oddzielającym podwórko SP 21 od ul. Kossaka powstał malunek autorstwa śląskiej grupy artystów ulicznych "Hello Art". Wulgarne napisy zniknęły.

To niezwykłe, jak czasem niewiele trzeba, by poprawić coś w naszym otoczeniu. Coś, co od wielu lat straszyło...

Dosłownie kilka tygodni wstecz w rozmowie z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 21 w Biskupicach poruszyłem temat street artu i możliwości zainteresowania grafficiarzy pomalowaniem smutnego szkolnego muru.

Dziś ściany ogrodzenia nie są już szare, nie ma na nich wulgaryzmów, a w zamian za to pojawił się m.in. wizerunek Jurija Gagarina, patrona szkoły. Cieszę się, że pomysł wypalił. 

By nie przedłużać, podrzucam relację z wydarzenia, którą przygotowała red. Małgorzata Marczok
z Telewizji Zabrze. Na dokładkę zdjęcia autorstwa Macieja Zgrzendka oraz dyrektora szkoły, Jana Pająka.

DAJCIE ZNAĆ, gdzie jeszcze w Biskupicach przydałoby się przeprowadzić podobną akcję. Wpiszcie Wasze propozycje w komentarzach.


9 komentarzy:

 1. Nareszcie Biskupice zaczyna wyglądać bardziej estetycznie bo az nie dobrze robiło się od tych napisów. Brawo. Mam pytanie do admina kiedy pojawi się relacja z posiedzenia rady dzielnicy?? chciałbym się dowiedzieć co nasi radni wyradzili. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Relacja ze spotkania będzie, proszę o cierpliwość. ;-) Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Przecież Pan był na tej radzie i wie Pan co Pan uradził.

   Usuń
 2. Super to wygląda ;-) Widziałem na własne oczy i ogromny szacunek za wykonaną pracę, ja nie potrafię tego namalować ołówkiem na kartce a tutaj panowie potrafią namalować takie dzieła i to farbami na murze. Zawsze podziwiałem graffiti i uważam, że jest to sztuka i ludzie, którzy ją tworzą powinni pomyśleć nad podobnymi projektami do tego, a nie tylko uprzykrzać życie ludzie malując gdzie popadnie. Co do miesjc to jest tego mnóstwo lecz większość podmiotów nie wyrazi zgody na takie coś np. hurtownia Banalux od strony ul. Bytomskiej, która choć raz w roku musi być zamalowana jakimś wulgarnymi napisami, na całej powierzchni tego obiektu takie graffiti wyglądałoby przepięknie i przyciągało uwagę przejezdnych z innych części Zabra, Bytomia czy też Rudy.. Mógłym jeszcze wiele miejsc wymienic lecz w większości są to budynki mieszkalne i raczej nikt na taki układ nie pójdzie, nawet nie warto próbować bo i tak odeślą nas z kwitkiem..

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszymy się bardzo, że mural się podoba :)

  Zapraszamy do naszej galerii:
  www.helloart.eu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna robota! Pozdrawiam i mam nadzieję, że jeszcze zawitacie do Biskupic. :-)

   Usuń
 4. Panowie z "Hello art" wykonali naprawdę kawał dobrej roboty. Oby tylko ten mural mógł cieszyć mieszkańców Biskupic i uczniów szkoły przez długi czas!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam mam dwie sprawy do Administratora.

  Jako iż, jest Pan zawsze aktywnym uczestnikiem spotkań rady dzielnicy a nie umieścił Pan jeszcze relacji ze spotkania mam pytania do Pana.

  1) Próbowałem się dodzwonić na numer rady dzielnicy. Z poprzedniej relacji napisał Pan iż będzie go mieć Pan Kupka co oznaczało iż numer będzie działać tymczasem. Nadal nie można się skontaktować z radnymi za pomocą owego telefonu. Czy jest Panu znany powód dlaczego Pan Kupka tez ma wyłączony telefon?? Czyżby wziął go by tylko go mieć ?.

  2) kiedy będzie relacja z posiedzenia rady dzielnicy.

  3) Czy wie Pan jak wygląda sytuacja torowiska i Lidla ( wpierw że będzie później że nie) ?

  Bardzo proszę o odpowiedzi

  Artur W.

  OdpowiedzUsuń
 6. Praca, którą włożyli panowie z Hello Art to coś absolutnie pięknego.. Obejrzałem inne prace i panowie mają mega talent, nie wyobrażam sobie aby móc tak pięknie malować i to sprayem po murze.. Naprawdę wygląda to rewelacyjnie i miejmy nadzieję, że praca zostanie doceniona i nie zniknie zbyt szybko (bez pomocy osób trzecich), a wręcz zostanie w takim stanie już na zawsze...

  OdpowiedzUsuń