niedziela, 4 października 2015

Budżet partycypacyjny w Zabrzu 2016: Głosujmy na 3 biskupickie wnioski!

Tylko do 8 października można oddać głosy na wnioski w drugiej edycji budżetu partycypacyjnego w Zabrzu. W Biskupicach, tym razem, wytypowane zostały tylko trzy projekty, czyli dokładnie tyle, iloma głosami dysponuje każdy mieszkaniec naszej dzielnicy.

Autorzy wniosków połączyli siły i złożyli raptem cztery biskupickie projekty do budżetu obywatelskiego na rok 2016 (autor "nadprogramowego" wniosku poświęcił go dla dobra pozostałych trzech, ważniejszych).

Oto aktualne wnioski z Biskupic, na które warto oddać głos:


Jak głosować? 

To proste i nie zabierze nam więcej, niż kilka minut. Wystarczy wejść na stronę: zabrze.zetwibo.pl, kliknąć w przycisk "głosuj", podać swoje dane, a następnie wybrać wnioski o numerach: P0123, P0134 i P0136.

Od tych kilku kliknięć może nie zależy czyjeś życie, ale fajne zmiany w naszym bezpośrednim otoczeniu już jak najbardziej! GŁOSUJMY, skoro mamy tę możliwość! :-)

PS Tymczasem znane są już pierwsze dane na temat przebiegu głosowania, strona UM Zabrze podaje:

"Do piątku, 2 października do godz. 14:00 udział w głosowaniu wzięło 13 600 mieszkańców Zabrza. Łącznie mieszkańcy oddali przeszło 33 600 głosów na projekty z listy liczącej 128 pozycji. Z tej liczby 27% głosów to głosy na projekty z dzielnic małych (Zaborze Południe, Kończyce, Osiedle Mikołaja Kopernika, Osiedle Młodego Górnika, Zandka, Pawłów, Maciejów, Grzybowice, Makoszowy) i 73% - z dzielnic dużych (Centrum Południe, Centrum Północ, Zaborze Północ, Biskupice, Guido, Osiedle Tadeusza Kotarbińskiego, Rokitnica, Helenka, Mikulczyce).

Ostateczne wyniki tego sondażu zostaną opublikowane 19 października."

5 komentarzy:

 1. udżet Obywatelski. Serdeczne podziękowania dla Wszystkich mieszkańców Biskupic i Zabrza, którzy oddali głosy na projekty dotyczące naszej dzielnicy. W szczególności dziękuję Mieszkańcom, księżą z naszych parafii za wsparcie i mobilizację, naszym placówkom oświatowym a szczególnie Pani dyrektor Przedszkola nr 27, Ani i Beacie z PAL-u, członkom Rady Dzielnicy Biskupice za zaangażowanie oraz Państwu Korkus za wykonanie ogromnej pracy. Ze względu na wyniki głosowania jeszcze raz Wszystkim Wam serdecznie dziękuję. Czekamy na wyniki do 19 października.

  OdpowiedzUsuń
 2. Panu Malinie i innym, którzy byli zaangażowani w internecie w propagowanie wniosków z Biskupic też by się podziękowania przydały.Po co, liczą się tylko "nasi".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj! Widzę, że ktoś tu poczuł się niedoceniony... Na pewno nie ja, by nie było wątpliwości. Bloga nie prowadzę dla poklasku. Sprawia mi to raczej ogólnie rozumianą radość. Ale dziękuję za troskę. ;-)

   Usuń
 3. Serdeczne podziękowania dla Wszystkich zaangażowanym w internecie, w tym Portalu Biskupice i Łukaszowi Malinie w promowanie projektów dotyczących Biskupic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Ryszard: Dziękuję, ale skoro udało mi się zbudować blog o w miarę dużym zasięgu, to oczywistym jest, że o słusznych i potrzebnych inicjatywach będzie tu mowa! :) Pozdrawiam Ciebie i Twoją super Rodzinę! W Biskupicach przydałoby się więcej takich fajnych i pracowitych ludzi jak Wy! :)

   Usuń