piątek, 25 marca 2016

Lidl w Biskupicach, ruszyły roboty ziemne [ZDJĘCIA]


Z początkiem Wielkiego Tygodnia Biskupice zelektryzowała długo oczekiwana wiadomość. Na działce u zbiegu ulic Kasprowicza i Bytomskiej rozpoczęto budowę sklepu Lidl.

Informację, z niedowierzaniem, przekazywali sobie pocztą pantoflową naoczni świadkowie.

Faktem jest, że od decyzji o zakupie działki do rozpoczęcia prac budowlanych minęły niemalże dwa lata i wielu mieszkańców Biskupic powątpiewało, że sklep w ogóle powstanie.

Tymczasem, na ogrodzeniu terenu budowy zawisła żółta tablica, a na niej informacja: "Pawilon handlowy wraz z wjazdem, parkingami, infrastrukturą techniczną oraz dwoma pylonami".

Według niepotwierdzonych informacji, budowa może zakończyć się już za niespełna pół roku.

Równolegle z informacją o budowie sklepu Lidl pojawiły się powtarzane od lat opinie, że wraz z uruchomieniem dyskontu w Biskupicach padną małe sklepy. Czy faktycznie tak będzie? Przekonamy się jeszcze w tym roku...

CZYTAJ TEŻ: Rada Dzielnicy Biskupice o włos od... likwidacji?

3 komentarze:

  1. swoją drogą, na zachodzie w miasteczkach lidl nie ma wielkich pylonów aby go zareklamować a jedynie małe, ledwo widoczne znaki z logo sklepu i na ogół sklepy nie są wolno stojącymi obiektami tylko wpisane w architekturę miasta. Nie żebym narzekał :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. tylko jesli jest w scislym centrum miasteczka, przewaznie znajduja sie w zonach zakupowych na obrzezu ( wraz z kilkoma innymi penny, kaufland)

      Usuń