sobota, 7 maja 2016

Nowe place zabaw w Biskupicach: Jeden gotowy, budowa pozostałych ruszy we wrześniu [ZDJĘCIA]

fot. Przedszkole nr 27 w Zabrzu-Biskupicach
Wywalczone przez biskupiczan w zabrzańskim budżecie obywatelskim place zabaw powoli nabierają realnego kształtu. Na pierwszym z nich, przy Przedszkolu nr 27, dzieci już się bawią. Pozostałe są w fazie projektowej, a budowa ma ruszyć z końcem lata.

W czwartek, 5 maja oddano do użytku pierwszy z czterech placów zabaw, jakie powstaną w Biskupicach w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego. 

Nowy plac zabaw znajduje się na terenie podwórka Przedszkola nr 27 na Osiedlu Borsiga. Wyposażony jest m.in. w siatkę do wspinaczki, lokomotywę, huśtawki i zjeżdżalnię.

Z placu zabaw najbardziej cieszą się oczywiście dzieci, które przetestowały go już bardzo dokładnie.

W ramach projektu o nazwie "Aktywni razem - zabawowo, sportowo, na nowo", w Biskupicach powstaną docelowo aż cztery nowe place zabaw. Dodatkowo, przy ulicy Okrzei, w ramach tego samego projektu, powstanie także siłownia pod chmurką (osobna powstaje w ramach innego projektu w pobliżu ul. Kasprowicza). Łączny koszt budowy to 250 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z kasy miasta, o czym zdecydowaliśmy my, mieszkańcy Biskupic, w ramach wspomnianego budżetu obywatelskiego.

Tak będą wyglądać pozostałe trzy place zabaw:

Dzięki uprzejmości p. Sandry Szymczyk-Szewców z Przedszkola nr 27, możecie zobaczyć jak wygląda pierwszy z nowych biskupickich placów zabaw.1 komentarz:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń