wtorek, 23 września 2014

Nieregularny przegląd informacji z Biskupic [NPI #1]

To mój nowy pomysł. "Nieregularny przegląd informacji z Biskupic" będzie stałą pozycją w blogu. We wpisach oznaczonych tym tytułem znajdziecie aktualne INFORMACJE, mniej lub bardziej istotne z punktu widzenia ogółu mieszkańców dzielnicy. Bez zbędnego rozpisywania się, podane w prosty i przystępny sposób. Być może wpadną tu czasem informacje także z Zabrza i regionu, ale tylko w sytuacji, gdy uznam, że mogą być ważne dla Czytelników bloga "Kocham Biskupice". Wy także możecie podrzucić tu newsy - wystarczy dodać komentarz. Jeśli chcecie to zrobić dyskretniej, mój adres e-mail jest do Waszej dyspozycji (lukaszmalina@wp.pl). Zapraszam.

***

NIEREGULARNY PRZEGLĄD INFORMACJI z Biskupic, 23 września 2014


# Józef Skrzek zagra w Biskupicach [KONCERT]


Impreza integracyjna Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół "Modlitwa i Czyn" już w najbliższą sobotę, 27 września (godz. 15.00, plac przed budującym się domem dla osób niepełnosprawnych przy ul. Bytomskiej 39).

Podczas wydarzenia o wymownej nazwie "Jest inny świat" będzie można posłuchać m.in. koncertu Józefa Skrzeka, uczniów zabrskiej szkoły muzycznej oraz artystów z Niemiec. Przede wszystkim jest to jednak okazja, by lepiej poznać i zrozumieć problemy codzienności osób niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje znajdzie na stronie internetowej Stowarzyszenia oraz w opisie wydarzenia na facebooku. Wstęp na imprezę jest wolny. 

# Organy wniebowzięte

Także w sobotę (o godz. 18.00) w biskupickiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zaplanowano koncert muzyki organowej. Wydarzenie będzie ostatnim w ramach tegorocznej edycji XIX Międzynarodowego Zabrzańskiego Festiwalu Organowego. Artysta, który zaprezentuje się w Biskupicach to profesor Andrzej Chorosiński. Szczegóły na stronie festiwalu.

# Rajd rowerowy po raz czternasty!

Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Niezrzeszonych to wydarzenie, którego w Biskupicach nikomu przedstawiać nie trzeba. Zawody organizowane są już po raz czternasty. Do udziału zaproszeni są rowerzyści w każdym wieku. "Areną" zmagań będzie, jak co roku, dwupasmowy odcinek ulicy Bytomskiej wiodący z Centrum do Biskupic. Start zaplanowano na wysokości skrzyżowania z ul. Hagera. 

Wyścigi już w niedzielę, 28 września o godz. 13.00 (zapisy od godz. 12.00). Więcej informacji o znajdziecie na stronie wyscigizabrze.pl.

# Nowa biskupicka fundacja szuka wolontariuszy

"Twój Everest" to nazwa założonej podczas wakacji w Zabrzu-Biskupicach fundacji. 

Nowa inicjatywa jest pokłosiem nadania imienia "Himalaistów Polskich" Gimnazjum nr 20 w Biskupicach. 

- Nasza fundacja wspiera osoby, które pragną zdobyć swój osobisty Everest. Pomagamy uwierzyć, że wszystko jest możliwe, a wokół jest dużo życzliwych osób, które chcą i potrafią pomóc - czytamy na stronie twojeverest.pl.

Krótko po rozpoczęciu działalności założyciele fundacji zdążyli już zdobyć pierwsze pieniądze i teraz pilnie potrzebują wolontariuszy, którzy włączą się do pracy przy realizowanych projektach. 

Cokolwiek urodzi się z pomysłu na działalność fundacji, już teraz trzymam za nią mocno kciuki. W wolnej chwili postaram się dowiedzieć na ten temat nieco więcej. Zaglądajcie na "Kocham Biskupice".

# TAJNY koniec robót na Os. Borsiga

Jak donoszą dobrze poinformowani (ja do nich nie należę, nie miejcie złudzeń), na "Bozywerku" dobiegły końca prace związane z tzw. II etapem poprawy gospodarki wodno-ściekowej. 

22 września zorganizowano nawet "wstępny" odbiór robót, jednak mieszkańców nikt o tym fakcie nie informował. Podobno to na wypadek, gdyby mieli zastrzeżenia dotyczące licznych niedoróbek. Obiecuję, że będę śledził tę sprawę ze szczególną troską.

# Gody najlepsze w weekend

Skarbnikowe gody. Bo o nich mowa. Już w najbliższy weekend Zabrze będzie świętowało. Zgodnie z wieloletnią tradycją "deptakiem" ul. Wolności przejdzie barwny korowód, a przez cały weekend zaplanowano liczne wydarzenia artystyczne.Słyszeliście o czymś ważnym? Chcecie się tym podzielić z innymi mieszkańcami Biskupic? Komentujcie!

3 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. podobno czekaja z budoea na wiosne

      Usuń
  2. no, oby. wszystkie dzielnice mają większy sklep, tylko biskupice takie zapomniane ;/

    OdpowiedzUsuń