poniedziałek, 19 października 2015

Budżet partycypacyjny w Zabrzu 2016: Wyniki głosowania na wnioski z Biskupic

Oto wyniki głosowania w drugiej edycji budżetu obywatelskiego w Zabrzu. Co oczywiste, interesują mnie zwłaszcza wnioski z Biskupic.

Przypomnijmy, z myślą o Biskupicach przygotowano łącznie cztery propozycje, ale promowaliśmy wnioski o numerach: P0123P0134 i P0136 (z uwagi na to, że każdy głosujący mógł poprzeć maksymalnie trzy wnioski).

Czy którykolwiek zostanie zrealizowany? Już wszystko wiadomo!

Do realizacji nie przeszedł wniosek dotyczący remontu ul. Chrobrego, ale... pozostałe trzy przeszły i zostaną sfinansowane z miejskiej kasy!

Oto wnioski, które zostaną zrealizowane:


1. Aktywni razem... 1911 głosów (wnioskodawczyni: Małgorzata Szymczyk)

Projekt zakładający modernizację istniejących placów zabaw (obiektów sportowych), ale i budowę zupełnie nowych w aż czterech lokalizacjach na terenie naszej dzielnicy! 

2. Siłownia "pod chmurką" obok Gimnazjum nr 20 1477 głosów (wnioskodawca: Maciej Zgrzendek)

Nazwa mówi sama za siebie. Nareszcie w Biskupicach będziemy mieć siłownię pod gołym niebem. Genialnie!

3. Montaż ławek i poprawa estetyki przystanku Biskupice Kościół 295 głosów (wnioskodawca: Maciej Zgrzendek)

Wniosek, który nie był promowany, a jednak udało mu się zgromadzić wystarczającą liczbę głosów. Miejsce, którego dotyczy jest niewątpliwie jednym z ważniejszych w naszej dzielnicy i od lat straszy. Dobrze zatem, że teraz się to zmieni. :-)

Na biskupickie wnioski łącznie oddano 5033 głosy (ponad 6 proc. z wszystkich głosów oddanych w drugiej edycji budżetu).

fot. UM Zabrze | Biskupice oraz Os. Kotarbińskiego ugrały w głosowaniu najwięcej, bo w tych dzielnicach,
w ramach budżetu obywatelskiego, w 2016 roku zostaną zrealizowane aż po trzy projekty.


ZOBACZ pełne wyniki głosowania w budżecie obywatelskim [LISTA wszystkich wniosków]

Brawo Biskupice, brawo biskupiczanie! To wielki dzień dla naszej dzielnicy! :-)


CO DALEJ? [KOMUNIKAT UM ZABRZE]

"W drugiej edycji budżetu partycypacyjnego wzięło udział 33129 mieszkańców Zabrza, którzy łącznie oddali 81 022 głosów (57 385 na projekty z dzielnic „dużych” i 23 637 na projekty z dzielnic „małych”). Biorąc pod uwagę zakładane środki (2,7 mln zł dla dzielnic „dużych” i 1,3 dla dzielnic „małych”) do projektu uchwały budżetowej na rok 2016 zostanie wpisanych 18 projektów (12 z dzielnic „dużych” i 6 z dzielnic „małych”). Po tym jak uchwała - wraz z zadaniami wynikłymi z decyzji mieszkańców - uprawomocni się, rozpocznie się realizacja projektów."

10 komentarzy:

 1. nareszcie coś się będzie działo w Biskupicach, coś się polepszy żeby wszystkim dobrze się tu żyło

  OdpowiedzUsuń
 2. SUKCES BISKUPIC!

  Jako autor dwóch z trzech zwycięskich projektów, pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom naszej dzielnicy za udział w głosowaniu i czas poświęcony na promowanie tego przedsięwzięcia. To nasz wielki sukces, który mam nadzieję powtórzymy za rok :)

  Przez ostatnie tygodnie prosiłem Was o głosy na biskupickie projekty. Teraz chciałbym poprosić Was o jeszcze jeden głos. Działam lokalnie, ale myślę globalnie. W nadchodzących wyborach do Sejmu kandyduję jako kandydat bezpartyjny z listy KW Nowoczesna Ryszarda Petru, miejsce na liście nr 4.

  pozdrawiam

  Maciej Zgrzendek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako jeden z mieszkańców Biskupic również zbierałem głosy na nasze projekty, byłem również współtwórcą największego naszego projekty w Biskupicach. Aktywnie zbieraliśmy głosy pod Kościołem, w Szkołach.... Niestety jakoś tam Pana nie widziałem,...

   Osób zbierających głosy na wszystkie projekty Biskupickie było wiele i szkoda, że teraz próbuję przypisać Pan sobie zasługi innych i wykorzystać to w swoim interesie

   Nie ładnie Panie Macjieju - róbmy mniej na POKAZ, a skupmy się na dobru ogółu

   Usuń
  2. W imieniu autorów projektu "Aktywni razem - zabawowo, sportowo, na nowo" serdecznie dziękuje wszystkim Państwu, którzy oddali głosy. Dziękuję również za głosy na pozostałe projekty. Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanym, za wsparcie i promowanie projektów w środowisku kościołów i w środowisku sąsiedzkim,w internecie, w sklepach, w szkołach, w bibliotece, w przedszkolach i na ulicach.Również mieszkańcom Zabrza związanych z Biskupicami relacjami rodzinnymi, przyjacielskimi oraz zawodowo.

   Usuń
  3. Błagam, czy nawet w takiej chwili ktoś musi się bawić w anonimowe, krytyczne wpisy? Cieszmy się, że w końcu w Biskupicach zostaną zrealizowane jakieś inwestycje. To wielki SUKCES BISKUPIC. :) Pierwszy i ostatni raz pod tym postem odpisuję na anonimowy wpis. Drogi anonimie, w moim wpisie nigdzie nie ma przypisywania sobie zasług innych, a jedynie podziękowania i prośbę. Proponuję wziąć od Małgosi albo Ryśka mój numer telefonu i chętnie przedstawię mój wkład, skoro go bagatelizujesz. Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. A może by tak pomyśleć o miejscu do wyprowadzania psów i ścieżek spacerowych dla naszych czworonogów. bo gdzie okiem sięgnąć tabliczki z napisem: Zakaz wyprowadzania psów!

  OdpowiedzUsuń
 4. Każde wybory powinny być możliwe online, wtedy i frekwencja będzie odpowiednio wysoka, i daje to możliwość łatwego głosowania wszystkim, tym obecnym i nieobecnym..

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. anonimowy!!! co prawda to prawda dużo gadać mało robić -nic dodać nic ująć

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkim zaangażowanym w budżet obywatelski pragnę podziękować za tak owocną walkę o Biskupice .Potwierdza się ,że taktyka jest ważna.
  P.S.
  Maciek miałeś rację z tym tanim projektem.

  OdpowiedzUsuń