niedziela, 26 maja 2013

Biskupice: familoki, opleroki, cegły [ZDJĘCIA]

Biskupice są piękne! Biskupice są zielone! Biskupice są ceglane! Poniższe zdjęcia zrobiłem "niechcący" przed tygodniem, podglądając off-roadowe zmagania na naszej hałdzie. Zamiast przekonywać, jak wiele uroku mają biskupickie ceglane domy, zostawiam Was z obrazem.

I... zachęcam do robienia Biskupicom zdjęć! To, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, tak szybko odchodzi.

Jeśli nie wierzycie, przypomnijcie sobie los sąsiedniego Zaborza. Tamtejszą zabytkową zabudowę, bez mrugnięcia okiem, zgładzono pod budowę Drogowej Trasy Średnicowej. Róbmy więc Biskupicom zdjęcia, bo nigdy nie wiadomo, kiedy jakiś nawiedzony urzędnik podniesie łapę na nasz mały ceglany świat!
2 komentarze:

 1. Podglądam z zaciekawieniem i chyba osobiście wybiorę się by uwiecznić Biskupice w obiektywie. Nie jest to osławiony Nikisz ,ale z pewnością bardziej urzekająca dzielnica bo zachowała naturalny nie wygładzony kształt Śląska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak! Biskupice są o wiele bardziej różnorodne architektonicznie niż Nikisz, który jest oczywiście piękny, ale jednolity i przez to zupełnie hermetyczny. Polecam wyprawę z aparatem po Biskupicach, jest tu co pstrykać! Wkrótce także chciałbym zorganizować spacer fotograficzny po dzielnicy. Jeśli się uda, będę informował na blogu i fanpage'u. :-)

   Pozdrawiam!

   Usuń