niedziela, 31 sierpnia 2014

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka gotowe. Otwarcie w październiku! [ZDJĘCIA]


Nowa zabrzańska "porodówka" jest już gotowa. 28 sierpnia dobiegły końca prace budowlane na terenie Szpitala Miejskiego w Zabrzu-Biskupicach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już za dwa miesiące urodzą się tu pierwsi mali zabrzanie (bytomianie, gliwiczanie, rudzianie?).


Na drodze do uruchomienia Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu-Biskupicach nie stoją już żadne przeszkody. Nie licząc podyktowanych prawem procedur i odbiorów technicznych, placówka przyjmie pierwsze pacjentki z początkiem listopada.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że budowa nowego szpitala jest jedną z nielicznych w Zabrzu, którą ukończono zgodnie z przyjętym planem.

Na Centrum składać się będą cztery oddziały: położniczy, ginekologiczny, neonatologii oraz patologii ciąży. Szpital wyposażony jest we własny blok operacyjny oraz pomieszczenia szkoły rodzenia. Przy placówce będzie działało także... Śląskie Centrum Laparoskopowego Leczenia Endometriozy (choroby, która dotyka głównie kobiety w wieku rozrodczym, więcej informacji podrzuci Wam google). Jeśli do tego dołożyć jeszcze poradnie: diabetologiczną, diagnostyki prenatalnej i laktacyjnej, neonatologii oraz kardiologiczną dla kobiet w ciąży (którą współtworzyć będzie Śląskie Centrum Chorób Serca), to oferta szpitala staje się naprawdę imponująca.

- Centrum będzie działało w systemie „rooming-in", w którym matka ma przy sobie dziecko przez cały czas, również zaraz po urodzeniu. Ojcowie będą mogli nie tylko uczestniczyć w porodzie, ale i spędzić z rodziną kilka dni w szpitalu - wylicza zalety nowoczesnego szpitala jego szef, dr n. med. Mariusz Wójtowicz.

Na oficjalnym fanpage'u Szpitala Miejskiego opublikowano sporo zdjęć, które dokumentują proces budowy Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. Pozwoliłem sobie wkleić tu kilka najnowszych, byśmy wszyscy mieli świadomość, jak interesująco prezentuje się nowy szpital. 

Stawiam, że niejedna przyszła matka z najdalszych zakątków województwa rozważy, czy nie rodzić właśnie w Biskupicach. A to przecież także szansa, by naszą dzielnicę promować! :-)

ZOBACZ ZDJĘCIA z początku budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zabrzu-Biskupicach

Na koniec ciekawostka: honorowy patronat nad uruchomieniem Centrum objęła Anna Komorowska, żona prezydenta Bronisława Komorowskiego, prywatnie matka pięciorga dzieci. To także całkiem sympatyczny akcent.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz