wtorek, 28 kwietnia 2015

GŁOSUJCIE na biskupickie wnioski! Wyszarpmy kasę z miasta! [UDOSTĘPNIJCIE]

Dziś krótko i konkretnie. 1 maja rusza głosowanie na wnioski do pierwszej edycji zabrzańskiego budżetu obywatelskiego, o którym pisałem tu już wielokrotnie i do którego wraz z moją żoną także przygotowałem wniosek. Poniżej znajdziecie listę wniosków dotyczących Biskupic, na które będziemy mogli oddać swoje głosy. UDOSTĘPNIJCIE ten wpis swoim krewnym i znajomym z Biskupic. Pokażmy, że potrafimy skrzyknąć się w sprawie ważnej dla dzielnicy! :-)

Zasady głosowania są dość proste.

1. W dniach 1-10 maja wchodzimy NA STRONĘ GŁOSOWANIA.
2. Klikamy "głosuj".
3. Wypełniamy formularz i oddajemy głosy na jeden, dwa lub maksymalnie trzy różne wnioski z Biskupic (najlepiej rozdzielić głosy na trzy wnioski).

4. Głosować można tylko raz, więc jeśli nie oddamy od razu głosów na trzy różne wnioski, później nie będzie już takiej możliwości.
5. Jeśli nie macie w domu komputera podłączonego do sieci, to głos można oddać m.in. w biskupickiej bibliotece. Na miejscu uzyskacie wszystkie niezbędne informacje.
6. Głosować mogą wszystkie osoby zameldowane w Zabrzu, które do 28 kwietnia 2015 roku ukończyły 16. rok życia.
7. Naturalnie, głosować możemy na dowolne wnioski, także spoza Biskupic. Tylko... po co? ;-)

Nie zamierzam szczególnie zachęcać Was do głosowania na mój wniosek, ale oczywiście będę wdzięczny za każdy głos. PAMIĘTAJCIE! Od Waszych decyzji zależy, czy wyszarpiemy trochę kasy z urzędu, by zmienić Biskupice na jeszcze fajniejsze miejsce do życia.


Wnioski z Biskupic, które przeszły urzędową weryfikację formalną, prawną i finansową, na które będziemy mogli oddać swoje głosy:


P0024 Kompleks sportowo - rekreacyjny "Pod chmurką", Justyna Kronstedt - 90 000,00 zł

Kompleks sportowo - rekreacyjny "Pod chmurką" jest projektem dedykowanym dla mieszkańców dzielnicy Biskupice w każdym wieku.


P0031 Parking terenowy dla samochodów osobowych, Jan Urban - 350 000,00 zł

Projekt zakłada wykonanie parkingu terenowego dla 30 samochodów osobowych oraz 3 samochodów dla osób niepełnosprawnych. Planowana inwestycja nie przewiduje jakichkolwiek zagrożeń dla środowiska naturalnego oraz zdrowia użytkowników parkingu.


P0051 Aby każde dziecko było szczęśliwe, Sebastian Kasztelaniec - 19 467,90 zł

Projekt ma na celu zagospodarowanie placu zabaw /na którym nie ma urządzeń rekreacyjnych oprócz piaskownicy/ dla dzieci młodszych /przy Przedszkolu nr 27/ w Zabrzu - Biskupicach, w celu udostępnienia sprzętu rekreacyjnego dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat zamieszkujących osiedle Borsiga.


P0057 Usunięcie wulgarnych i nieestetycznych napisów oraz graffiti z powierzchni budynków w wybranych lokalizacjach na terenie dzielnicy Biskupice, Agnieszka Olbrecht-Malina - 4 200,00 zł

Projekt skierowany do mieszkańców Biskupic oraz osób odwiedzających dzielnicę. Zakłada usunięcie nieestetycznych napisów z elewacji wybranych budynków (m.in. przy Bytomskiej oraz Kossaka). Cel: poprawa wizerunku najstarszej dzielnicy Zabrza.


P0097 Budowa parkingu przy ul. Aleksandra Puszkina, Dorota Marszałek - 44 816,30 zł

Projekt zakłada wykonanie 27 miejsc parkingowych u zbiegu ulic Aleksandra Puszkina i Wojciecha Kossaka (działka nr 472/65). Wjazd na w/w teren jest możliwy od strony Puszkina jak również od strony Kossaka. Celem zadania jest poprawa sytuacji związanej z trudnością w znalezieniu miejsc do parkowania zarówno mieszkańcom sąsiednich budynków oraz działkowców z pobliskich działek. Za lokalizacją parkingu przemawia fakt, że wskazany plac jest używany od lat jako "dziki parking". Niestety ilość miejsc ze względu na nierówność terenu jest bardzo ograniczona. Pozostali mieszkańcy parkują na pasach zieleni, chodnikach, co (...).


P0138 "Aktywni razem" - modernizacja i rozbudowa kompleksu zabawowo - rekreacyjnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych wraz z boiskiem do piłki nożnej, Małgorzata Szymczyk - 115 963,18 zł

Kompleks rekreacyjno - zabawowy (plac zabaw, boisko do gry w piłkę nożną, koszykówkę oraz miejsce do gry w pinponga) przeznaczony dla mieszkańców Biskupic i miasta. Położony w centralnym miejscu dzielnicy. 


P0140 Projekt placu zabaw przy ulicy Kossaka, Damian Korkus - 28 680,00 zł

Projekt placu zabaw wraz z miejscem rekreacyjnym dla mieszkańców dzielnicy Biskupice. Szczegóły przedstawiwam w załączniku nr 1.


P0145 Remont nawierzchni fragmentu ulicy Chrobrego, Maciej Zgrzendek - 400 000,00 zł

Projekt zakłada remont całej nawierzchni ulicy Chrobrego od numer 1 do 14, tj. od skrzyżowania z ul. Bytomską do skrzyżwoania z ulicą Kossaka.



Wnioski odrzucone przez urząd z przyczyn formalnych:
P0034 Zakup książek dla Filii nr 2 MBP w Zabrzu, Danuta Binkowska - 10 000,00 zł
P0059 Ścieżka rowerowa "Via Biskupice", Andrzej Brysz - 300 000,00 zł



PS Już w czerwcu rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Zabrzu, więc śmiało możecie myśleć nad pisaniem nowych wniosków. Zwłaszcza, jeśli przegapiliście pierwszą edycję budżetu.

10 komentarzy:

 1. jak Kennedy nawołuje do głosowania to trzeba głosować! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ma Pan mój głos! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. aaaaa kogo to obchodzi?

   Usuń
  2. Nikogo, bo nikt na niego nie glosuje ...

   Usuń
 4. Ryszard Szymczyk6 maja 2015 19:34

  Biskupice, obudźcie się!!! głosujcie na nasze projekty. Wszystko zależy od naszych głosów! Czy znowu nic nie uda się wywalczyć dla Biskupice.Pierwszy w historii Zabrza budżet partycypacyjny daje Nam możliwość decydowania o potrzebach mieszkańców. Nie możemy jej zmarnować. Potencjał naszej dzielnicy to 10tysiecy mieszkańców.

  OdpowiedzUsuń
 5. a kiedy wyniki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu są wszystkie wyniki. Zapraszam.

   http://kochambiskupice.blogspot.com/2015/05/budzet-obywatelski-w-zabrzu-wyniki.html

   Usuń
 6. Panie Łukaszu

  Przepraszam ale muszę to napisać. Pana Blog zaczyna umierać.
  Nikt nie odpowiedział na pytanie anonima powyżej a było to 9 dni temu. Do tego kolejny raz nie ma relacji z posiedzeń rady dzielnicy a głównie po to wchodziłam, by wiedzieć co się dzieje. Nie ukrywam że, jest mi przykro gdyż lubiłam Pana blog.

  Żaneta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowna Pani,

   bez obaw. Po prostu mam mniej czasu (nowa praca wciąga mnie na dobre), o czym informowałem w ostatniej relacji ze spotkania radnych. Tej majowej faktycznie nawet nie napisałem, ale powodów jest co najmniej kilka. Poza pominiętą relacją majową W BLOGU SĄ JEDNAK WSZYSTKIE, więc niespecjalnie rozumiem stwierdzenie, że kolejny raz relacji nie ma. To akurat nieprawda.

   Z ostatniego zebrania wyszedłem mocno zdegustowany kolejnym kuriozalnym sporem o pieniądze. Mniejsza o to. O radnych prawdopodobnie nie będę już pisać. Niech sami sobie, nomen omen, radzą z informowaniem o własnych poczynaniach. Promocja się skończyła. ;-) W najlepszym wypadku, przemyślę tylko formułę informowania o tym, co uchwala Rada Dzielnicy.

   Co do bloga, wkrótce więcej nowych ważnych tematów. Zapraszam do regularnych odwiedzin.

   Bardzo dziękuję za Pani komentarz i wyrażoną w nim szczerość. Pozdrawiam. :-)

   Usuń