piątek, 27 września 2013

Spotkanie Rady Dzielnicy Biskupice, władz miasta i mieszkańców dzielnicy, 1 października 2013 [ZAPOWIEDŹ]

Od kilku miesięcy w blogu "Kocham Biskupice" stale przybywa Czytelników. Ogromnie mnie to cieszy. Cieszą także liczne komentarze do poruszanych tu tematów.

I właśnie o komentarzach chciałbym słowem. Wśród opinii dotyczących m.in. 770-lecia Biskupic, organizacji festynów, czy relacji z prac Rady Dzielnicy wiele jest takich, które można uznać za dosadne, krytyczne i dzięki temu, niezwykle ważne i potrzebne.

Dlaczego o tym piszę? Bo chcę, by te komentarze nie wybrzmiewały jedynie w blogu. By osoby, którym coś w Biskupicach nie odpowiada, chciały o tym pogadać na forum, twarzą w twarz. Byśmy, jako mieszkańcy, mieli szansę przepracować istotne tematy i problemy wspólnie. Nie ograniczając się jedynie do wzajemnych oskarżeń o to, kto czym i kiedy zawinił, czego nie zrobił lub wręcz przeciwnie.


Biskupiczanie! Już w najbliższy wtorek, 1 października (o godz. 17.00) w DOK "Gwarek" organizowane jest specjalne spotkanie Rady Dzielnicy z udziałem mieszkańców oraz przedstawicieli władz miasta, policji, straży miejskiej i wszelkich firm/instytucji, których działania mają wpływ na jakość naszego życia w naszej (tak, naszej!) dzielnicy, w Biskupicach.

Proszę więc, przekażcie informację o tym spotkaniu komu się da, a sami po prostu przyjdźcie. Niech do "Gwarka" zawita nas tłum.

Podyskutujmy razem o tym, jakich Biskupic chcemy. Co możemy wspólnie dla Biskupic zrobić? W jaki sposób dzielnica powinna się rozwijać? Czego nam najbardziej brakuje? Co przeszkadza? Z czego możemy być dumni? I tak dalej. A później d z i a ł a j m y!

Powtórzę więc. 1 października o godz. 17.00 (wtorek), nie może zabraknąć w "Gwarku" nikogo, kto choć raz poczuł, że sprawy Biskupic (czyli nasze sprawy!) nie są mu obojętne. Tylko w ten sposób uda się rozwiązać konkretne problemy.


PROGRAM SPOTKANIA RADY DZIELNICY BISKUPICE Z MIESZKAŃCAMI, 1 PAŹDZIERNIKA 2013, godz. 17.00:

- Aktualne problemy dzielnicy
- Projekt rewitalizacji rzeki Bytomki
- Budowa i przebudowa kanalizacji
- Bezpieczeństwo w dzielnicy
- Działania w PAL-u
- 770-lecie Biskupic

+ wszelkie sprawy, które zgłoszą przybyli na spotkanie mieszkańcy

Do zobaczenia w "Gwarku"! :-)

4 komentarze:

 1. komisariat porzadek i brud. zawsze te same gadki i bez zmian.szkoda czasu bo nikt nic nie moze.od 6 lat to samo a nic sie nie dzieje. ale niech sobie pogadaja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoncz trollowac! Spotkanie nie jest po to by "pogadac". To okazja, by rozliczyc wladze z tego, jak traktuja Biskupice.

   Usuń
  2. rozliczyć to My "se możemy" zaliczkę, a nie Władze. brak lobbingu lokalnego Radnego, Firm z terenu, osób wpływowych i na koncu Radnych Dzielnicy, którym się wydaje że coś znaczą!

   Usuń
 2. rozliczac to ty se mozesz podatek. wladza sie akurat toba przejmuje.

  OdpowiedzUsuń