wtorek, 11 listopada 2014

Kandydaci do Rady Miasta Zabrze o swych pomysłach: Grzegorz Turek

Oto trzeci odważny kandydat do Rady Miasta Zabrze, który zdecydował się otworzyć na krytykę w internecie. To Grzegorz Turek, zamieszkały w Biskupicach, członek tutejszej Rady Dzielnicy. Przeczytajcie, co kandydat ma ciekawego do zaoferowania i zdecydujcie, czy warto na niego oddać głos. Zapraszam do lektury.

Wszystkich kandydatów okręgu nr 3 gorąco namawiam do skorzystania z możliwości prezentacji swoich poglądów w blogu "Kocham Biskupice". 

Wystarczy napisać do mnie na adres: lukaszmalina@wp.pl (w korespondencji załączcie także numer telefonu, bym mógł zweryfikować zgłoszenie). Na ewentualne teksty kandydatów czekam do czwartku, 13 listopada, do 20.00. To deadline nie do przekroczenia.


UWAGA! Za publikację nie pobieram żadnej opłaty, nie ingeruję także w treść wypowiedzi kandydatów. Zaznaczam tylko, że nie opublikuję tekstów będących kopią tego, co wcześniej znalazło się w ulotce wyborczej. Tu ma być żywe słowo i dyskusja. Bo tego oczekujemy, jako wyborcy.


"Szanowni Państwo

O kandydowaniu do Rady Miasta Zabrza , przesądził fakt, że od trzech kadencji pracuję w Radzie Dzielnicy Biskupice, obecnie jako Przewodniczący Zarządu. Problemy naszej dzielnicy nie są mi obce, gdyż mieszkam tu 25 lat. Zawsze brałem czynny udział w różnych inicjatywach związanych z Naszą Dzielnicą, często jednak do moich zadań należały  działania administracyjne, mało widoczne dla mieszkańców, ale potrzebne aby pomysły innych jak i moje mogły dojść do realizacji . Jestem autorem kilku projektów w ramach konkursu „ Inicjatyw Rad Dzielnic i Osiedli”. I tak:  Dom Kultury w Biskupicach  otrzymał nagłośnienie, które służy obecnie mieszkańcom, dzieci z Przedszkola nr 27 otrzymały doposażenie do placu zabaw ,pomogłem w wydaniu folderu promującego  Naszą Dzielnicę jako finał konkursu fotograficznego „Biskupickie fotografowanie”, czynnie włączyłem się do obchodów 770-lecia Biskupic, projekt mojego autorstwa pozwolił wielu instytucjom i placówką oświatowym zorganizować szereg konkursów i inicjatyw związanych z tą rocznicą . Na co dzień współpracuję z wszystkimi placówkami oświatowymi , instytucjami, „Kołami” z terenu naszej     Dzielnicy. Zdaję sobie sprawę ,że zaangażowanie nigdy nie jest dość wystarczające. Moje hasło wyborcze „Czas na zmiany” to przede wszystkim czas na zmianę wzajemnych odniesień. Nie zależy mi na zwalczaniu przeciwników, którzy myślą inaczej niż ja. Jeśli miałbym o coś zaapelować, to przede wszystkim o to, aby mieszkańcy naszej dzielnicy poszli na wybory 16 listopada. Życzę każdemu ubiegającemu się o mandat radnego, aby mógł go otrzymać i pracować na rzecz nas wszystkich.

Mój program wyborczy dla Miasta i Dzielnicy to Pakiet inicjatyw Społecznych, jednak chcę podkreślić, że aby móc coś zrealizować potrzebna jest większość  głosów innych radnych, a z tym niestety bywa różnie.

Jednak zawsze jestem zwolennikiem:
1. Stworzenia  warunków do powstania nowych miejsc pracy ( zabieganie o inwestorów w sferze produkcyjnej ).
2. Lepszy dostęp dzieci i młodzieży do obiektów sportowych – szukanie środków na budowę placów zabaw i miejsc rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.
3. Aktywizacja emerytów i rencistów ( wspieranie kół emerytów i działkowców) szczególnie poprzez osobiste zaangażowanie przy organizacji ciekawych inicjatyw np. wieczorki z szeroko rozumianą kulturą, pomoc w pozyskiwaniu sponsorów wspierających pomysły i oczekiwania osób starszych.
4. Obniżenie zanieczyszczenia powietrza przez wyeliminowanie niskiej emisji ( pozyskiwanie środków dla wspólnot mieszkaniowych  w celu docieplania budynków i eliminacji niskiej emisji )
5. Zdecydowana walka o bezpieczeństwo mieszkańców .
6. Efektywniejsze wspomaganie organizacji pozarządowych.
7. Zwiększenie tempa budowy i remontów dróg i mostów ( droga Biskupice-Zaborze)
8. Poprawa efektywności wywozu odpadów komunalnych.
9. Dyspozycyjność i pomoc mieszkańcom w indywidualnych interwencjach.

Grzegorz Turek"


ZADAJ PYTANIE KANDYDATOWI, komentarze są do Waszej dyspozycji!

10 komentarzy:

 1. Radny musi miec autorytet a pan Turek jest conajwyzej autorytarny. nie glosuję na niego

  OdpowiedzUsuń
 2. Turek mało zarabiasz J.S.W jeszcze chcesz być radnym ,ok jak zostaniesz wybrany zrezygnujesz z diety radnego lub wynagrodzenia z J.S.W

  OdpowiedzUsuń
 3. A kto to jest Grzegorz Turek ????????????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie wiesz, kto to Grzegorz Turek, to nie jesteś z Biskupic !!!!!!!!!!!!!!

   Usuń
  2. Człowieku od urodzenia mieszkam w Biskupicach a mam 52 lata.
   Natomiast Pana Turka nie znam i nie słyszałem żeby coś zrobił dla dzielnicy!
   Ja widzę brud, pijaczyn w tak zwanych parkach , przystankach i dziury w jezdni.
   Słyszę opinię jaką nasza dzielnica ma wśród mieszkańców innych dzielnic a konkretnie jak wygląda i parę innych "łatek" których nie wypada mi przytoczyć na forum.
   Więc nie pisz , że jeżeli ktoś nie zna Pana Turka to nie jest z Biskupic.   Usuń
  3. Brud i pijaczyny w parkach to osiągnięcia wypracowane przez komunistów. Jak ci przeszkadzają, to przyjdź się poskarżyć na zebranie Rady. Poznasz Pan Turka, którego inni jakoś znają, skoro wybrali go do pierwszej RD i potem znowu !

   Usuń
  4. Komu mama się poskarrzyć ????? Komu ?????
   Panu Turkowi ???? Co to da ???
   Nie ma sensu dalsze pisanie !!!!
   Niech dalej będzie tak w dzielnicy jak jest obecnie.
   Niebezpiecznie , brudno i z wizyttówką pijaczyn na przystankach i parkach.
   Przecież to osiągnięcie wypracowane jak piszesz przez komunistów !
   Nie zmieniajmy tego !!! Jest fajnie - prawda ???

   Usuń
 4. Co Pan zrobił dla Biskupic do tej pory? Ale tak szczerze!

  OdpowiedzUsuń
 5. To prawda, co pisze Pan Grzegorz! Moja wnusia chodzi do tego przedszkola i taka była szczęśliwa jak im huśtawki przywieźli, nie mogła się doczekać zabawy. I to Pan Grzegorz pomógł

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja się zgadzam z przedmówcą, p.Turek przynajmniej realizuje to, co obiecuje.Jako sympatyk klubu emerytów chodzę czasem na zebrania i pamiętam, że p. Turek obiecywał, że z jego projektu w konkursie dla rady dzielnicy ( jeśli projekt przejdzie) zostanie zakupione nowe nagłośnienie dla domu kultury. Projekt wygrał i sprzęt jest. Więc przeciwnicy niech nie szkalują.

  Zbigniew

  OdpowiedzUsuń