środa, 19 listopada 2014

Wyniki wyborów do Rady Miasta Zabrze, Okręg nr 3 [OFICJALNE]

Po kilku długich dniach trzymania nas w niepewności, Miejska Komisja Wyborcza postanowiła opublikować protokoły z liczbą głosów zdobytych przez poszczególnych kandydatów do Rady Miasta Zabrze w Okręgu nr 3, do którego zaliczają się Biskupice.

Oto siedem osób, które zdobyły mandaty do Rady Miasta Zabrze w nowej kadencji w Okręgu wyborczym nr 3 (zielony kolor: KWW M. Mańki-Szulik, szary kolor: KWW Prawo i Sprawiedliwość, granatowy kolor: KWW Platforma Obywatelska). To do tych osób możemy się teraz zwracać z naszymi wnioskami, skargami i prośbami dotyczącymi spraw na terenie Biskupic:
Dla porównania prezentuję także wykres, który obrazuje ile głosów w całym Okręgu nr 3 otrzymali kandydaci znani z dotychczasowej działalności społecznej na terenie Biskupic, a dla których w nowej Radzie Miasta zabrakło miejsca:Nadal nie mam dostępu do danych, które pozwolą podejrzeć, ile konkretni kandydaci oraz nowo wybrani radni otrzymali głosów na terenie samych Biskupic. Dopiero te dane pozwolą na dokładną analizę zachowań wyborców w naszej dzielnicy.Co sądzicie o wynikach wyborów do Rady Miasta Zabrze w naszym okręgu? Zapraszam do DYSKUSJI.

8 komentarzy:

 1. Nie rozumiem ludzi. Wyniki są zastanawiające. Chcialabym wiedzieć kiedy Biskupice się obudzą. A może tak jest wszystkim wygodnie? narzekają, że nie ma zmian i głosują na ludzi, którzy tych zmian nie chcą. Można to jakoś nazwać? Macie rację, tak trzymać a Biskupice będą dalej wyglądać gorzej niż wioski bijące czystością i świeżością

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę się rozejrzeć po Zabrzu i powiedzieć, która z dzielnic jest czysta? W której z dzielnic jest na tyle bezpiecznie, że o godzinie 24 będzie Pani mogła spokojnie wracać do domu np. z pracy? Ostatnio słyszałam, że nawet na Zaborzu napadli na moich kolegów. Myślę, że nowowybrana władza nic nie zrobi z wizerunkiem Zabrza, nie tylko z Biskupicami.

   Usuń
 2. Po prostu mamy swoje wady. Podobno nikt nie jest doskonały... a może się mylę? ;)
  M.

  OdpowiedzUsuń
 3. NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ :( wielka szkoda... zobaczcie, że np. Pan Urban (nie dostał się) mając więcej głosów niż Dynak...(dostał się). Może w następnych wyborach mieszkańcy Biskupic postarają się lepiej... A teraz szukajmy "naszych" Radnych poza Biskupicami...

  OdpowiedzUsuń
 4. Pan Mirosław Dynak potrafi walczyć nie tylko o swoje interesy.... np. górników z Budryka, to człowiek godny zaufania i cieszę się, że wszedł w skład nowej rady.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No. Po owocach go poznamy! Samorząd to nie zabawa w związki zawodowe. Tu trzeba mieć leb na karku! Powodzenia panu Dynakowi!!!

   Usuń
 5. Tylko Radny Przemysław Juroszek z Zabrza - Zaborza za sponsorował "szlachetną paczkę" dla jednej z wielodzietnych rodzin z naszych Kochanych Biskupic, ( przesłałam mu zdjęcia .... radości tej rodziny), choć apelowałam do wielu, wielu.... Radnych.......tylko on jeden odpowiedział na apel ..... innych nie było stać ....... Panie Przemysławie dziękuję serdecznie, gratuluje kolejnej kadencji i przypominam, że już niedługo kolejna akcja. Z Pana sercem po właściwej stronie zawsze damy radę.

  OdpowiedzUsuń
 6. sorki, ale ma ktos odpowiedzi na roraty 2014??? coś ktos?

  OdpowiedzUsuń