niedziela, 9 listopada 2014

Kandydaci do Rady Miasta Zabrze o swych pomysłach: Anna Solecka-Bacia

Drodzy Czytelnicy bloga, przed Wami kolejna odsłona autoprezentacji kandydata (w tym przypadku kandydatki) do Rady Miasta Zabrze w wyborach samorządowych 2014. 

Po tym, jak w blogu swoje pomysły przedstawił Maciej Zgrzendek, napisała do mnie także Anna Solecka-Bacia, obecna radna miejska. Zapraszam do lektury, a pozostałych kandydatów w wyborach gorąco namawiam do skorzystania z możliwości prezentacji swoich poglądów w blogu "Kocham Biskupice". Wystarczy napisać do mnie na adres: lukaszmalina@wp.pl (w korespondencji załączcie także numer telefonu, bym mógł zweryfikować zgłoszenie). Na ewentualne teksty kandydatów czekam do czwartku, 13 listopada, do 20.00. To deadline nie do przekroczenia.

POZNAJ PEŁNĄ LISTĘ KANDYDATÓW z okręgu nr 3

UWAGA! Za publikację nie pobieram żadnej opłaty, nie ingeruję także w treść wypowiedzi kandydatów. Zaznaczam tylko, że nie opublikuję tekstów będących kopią tego, co wcześniej znalazło się w ulotce wyborczej. Tu ma być żywe słowo i dyskusja. Bo tego oczekujemy, jako wyborcy. A teraz oddaję już głos kandydatowi.***


"Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

uprzejmie informuję, że po raz trzeci biorę udział w wyborach samorządowych w Naszym Mieście. Niestety, z powodów ode mnie niezależnych nie mogłam podczas spotkania z mieszkańcami przedstawić swoich działań w minionej kadencji oraz celów na przyszłość. Korzystam więc z uprzejmości Administratora portalu, aby dotrzeć do Państwa i w móc się przedstawić.

W mijającej kadencji  prowadziłam prace Komisji Kultury i Dziedzictwa- 90 wniosków, 20 opinii. Brałam też udział w działaniach Komisji Oświaty i Wychowania oraz  Zespołu Nazewnictwa Miejskiego, a także Społecznej Rady przy Ośrodku Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu.

Angażowałam się w szerokie działania kulturalne m.in.w obchody 770 lecia Biskupic -publikacją książki o dzielnicy-  oraz cykliczne akcje społeczno- kulturalne dla dzielnicy wraz z placówkami oświatowymi, grupą PAL, Biblioteką czy Szpitalem Miejskim.

Wspierałam w rozwiązywaniu  codziennych problemów szkoły i przedszkola SP 21, SP 22, SP 18,  ZSS 40, ZS Nr 4, Gimnazjum Nr 20, Przedszkola Nr 3, 27 i 47. To m.in.remonty łazienek, dachów, sprawa niedogrzanej sali gimnastycznej, wsparcie konkursów, czy interwencja ws dojazdu gospodarczego dla Przedszkona Nr 3. 

Interesuję się i wspieram funkcjonowanie zabrzańskich instytucji kultury Teatr Nowy, MBP czy Muzeum Miejskie. 

Bliskie memu sercu jest wsparcie działań dla dzieci i młodzieży w ogniskach pracy pozaszkolnej, gdzie mają duże szanse na rozwój talentów plastycznych, muzycznych, tanecznych czy aktorskich np. w Konkursie im. N. Kroczka.

Wspieram Program Aktywności Lokalnej, czy współdziałanie na rzecz rozwiązywania ważnych problemów społecznych, ze szczególnym naciskiem na eliminowanie wykluczenia społecznego np współpraca z Fundacją Twój Everest czy Fortum dla Śląskich Dzieci.

Z podjętych zobowiązań staram się rzetelnie wywiązywać. Odpowiadam na zapytania mieszkańców, nie obiecuję rzeczy nierealnych, ale w tych możliwych pomagam z całym zaangażowaniem- 91 interpelacji i interwencji.

Lista działań jest spora- do wglądu na www.solecka-bacia.pl 

Mój osobisty program na przyszłość to:
1. Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży  przez lepszą opiekę pozalekcyjną.
2. Stworzenie i rozwijanie programu  równych szans przez naukę dla dzieci i młodzieży.
3. Stworzenie dzielnicowych placówek dziennego pobytu  z terapią zajęciową dla Seniorów.
4. Wprowadzenie do Strategii Rozwoju Miasta Zabrze do 2020 r. rewitalizacji i promocji turystycznej Osiedli: Borsiga., ballestrema i Zandki.
5. Stała pomoc Mieszkańcom w rozwiązywaniu Ich życiowych problemów.
                                                               
Anna Solecka- Bacia"


ZADAJ PYTANIE KANDYDATCE, komentarze są do Waszej dyspozycji!

24 komentarze:

 1. Mam pytanie ile razy w tym roku pojawiła się Pani na posiedzeniu rady dzielnicy Biskupice??
  Nie widziałem Panią prócz wspomnianej promocji książki i obchód 770 lecia Biskupic nie widziałem ani nie słyszałem o Pani działaniach. Była Pani nie widoczna do momentu ogłoszenia kandydatów wyborów do Rady Miasta. Jest mi naprawdę przykro to powiedzieć ale podczas spotkania z mieszkańcami 1 października 2013 roku tematem spotkania z władzami miasta było co innego niż omawianie co się zrobiło.
  Marcin

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy to prawda że pani Sokecka nie mieszka w Biskupicach??? dla mnie to zmarnowany glos!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak Pani Solecka nie mieszka w Biskupicach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szanowna Pani Aniu ja też chętnie poznam odpowiedź , którą zadał Marcin

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak są potrzebne głosy żeby dostać się do Rady Miasta to szybko w pamięci i tylko w tym jednym momencie nasi radni przypominają sobie, że jest taka dzielnica jak Biskupice! Przykre to jest, że tylko wtedy!


  Roman

  OdpowiedzUsuń
 6. Tej Pani już podziękujemy...

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie trzeba mieszkać w Biskupicach żeby załatwiać sprawy mieszkańców. Może lepiej zadać pytanie z jakimi problemami zwróciliście się do pani Anny? Czy kiedykolwiek ktoś usłyszał od niej odmowę zajęcia się jakąś sprawą?
  Ja wiem, że można na nią liczyć! Zawsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, na imprezy zawsze chętnie przychodzi :)

   Usuń
  2. Popieram ocenę Pana Marcina. Nie jestem "Biskupiczanką " ale cenię ludzi oddanych i zaangażowanych a tego się przy tej Pani nie ukryje !Zawsze służy pomocą , radą i żadnej sprawy nie zostawia bez odpowiedzi.

   Usuń
 8. Szanowni Państwo,

  bardzo chciałam spotkać się przedwyborczo z mieszkańcami Biskupic, ale Rada Dzielnicy odmówiła mi tej możliwości.
  Wszystkie szczegóły mojej działalności można przeczytać na mojej własnej stronie www.solecka-bacia.pl. ZAPRASZAM do odwiedzin!
  Tak, teraz mieszkam w Maciejowie, ale mój Okręg III obejmuje Biskupice, Zaborze, Pawłów, Makoszowy, Kończyce, Os.Janek.
  Nie muszę mieszkać w Biskupicach, by w nich działać jako radna.
  Jeśli chodzi o związek z tą dzielnicą, to mieszkałam tutaj od 1977 do 2007roku - całe moje zawodowe życie - wraz z mężem pracującym w ICHPW
  oraz 2 synami, którzy się tutaj urodzili i chodzili do szkoły. Uczyłam języka polskiego 2 pokolenia biskupickich dzieci, poznałam problemy dzielnicy od podszewki...
  Znalazłam tu SWOJE MIEJSCE, zależało mi na zmianie wizerunku Biskupic i pobudzeniu aktywności lokalnej. Już w 2003 roku założyłam Stowarzyszenie Nasze Biskupice (szczegóły - www.solecka-bacia.pl), które przygotowało pierwsze wybory do Rady Dzielnicy. Przeprowadziliśmy współnie wiele ciekawych inicjatyw i poznałam tu wspaniałych ludzi.
  Pracowałam i pracuję społecznie z sercem i zangażowaniem od wielu lat, w Radzie Dzielnicy Biskupice od 2004 do 2008 roku, następnie w Radzie Miasta Zabrze od 2008 roku do dziś.
  Mam częste kontakty ze społecznością Biskupic: szkolną, parafiami, z PAL em, MBP i wspieram ich, jak mogę najlepiej...
  Jaśli nie spotykam się tam z niektórymi osobami, to może po prostu one nie bywają w miejscach, gdzie dzieje się coś ważnego i dobrego w Biskupicach?
  Chętnie podejmę merytoryczną dyskusję z osobami, które nie boją się podpisać imieniem i nazwiskiem.Ciekawa też jestem co moi anonimowi krytycy zrobili do tej pory dla Biskupic.Z powazaniem-
  Anna Solecka-Bacia

  OdpowiedzUsuń
 9. Ryszard Szymczyk11 listopada 2014 08:35

  Witam Aniu.
  W odpowiedzi na Twój zarzut odmowy przez Radę Dzielnicy twojego spotkania z mieszkańcami Biskupic odpowiadam:
  -do ostatniego spotkania Rady Dzielnicy to jest 04.11.2014, nie wpłynął twój wniosek o spotkanie z mieszkańcami;
  - czy Rada Dzielnicy jest do organizowania spotkań kandydatów do urzędu?,można było sobie zorganizować swoją inicjatywę spotkania z mieszkańcami w dowolnym miejscu i dowolnym terminie

  OdpowiedzUsuń
 10. Popieram Szymczyka. A po drugie rok ma 12 miesięcy dlaczego akurat teraz chciała się pani spotkać a nie miesiąc czy dwa wcześniej.Mieszkańcy interpretują to jako promowanie przed wyborami. Bardzo proszę niech Pani odpowie na pytanie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Szanowni przedmówcy!!!
  Panią Anię Solecką znam od wielu lat - zgadzam się z p. Kornasem ..."na Panią Anie zawsze można liczyć", kto się z tym nie zgadza, najwyraźniej w świecie brak mu rozsądku i takiego zdrowego podejścia do sprawy. Pani Solecka zapoczątkowała rozwój samorządności w Biskupicach poprzez założenie Stowarzyszenia "Nasze Biskupice", liczne działania społeczne, które sprzyjały dobru sprawy jaką są ogólnie rzecz biorąc Biskupice. Jako dyrektor SP 21 współpracuję z p. Solecką od ponad 13 lat i śmiało mogę stwierdzić, iż p. Solecka jest bardzo dobrym kandydatem na stanowisko Radnej Rady Miejskiej. Oprócz wielu spraw, które udało się p. Ani załatwić, rozwiązać, to najważniejsze wg. mnie jest widzenie w jej pracy ogólnie dobra mieszkańców w różnym wieku i spraw związanych z rozwojem Biskupic na tyle na ile można. POPIERAM KANDYDATURĘ P. ANNY SOLECKIEJ - BACIA W CAŁEJ MIERZE. Jan Pająk / w poprzednim poście wkradło się parę "chochlików" stąd powtórka - za co przepraszam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pracuję w Biskupicach od 7 lat, często współpracuję z Panią Anią i nie słyszałem, żeby komuś odmówiła pomocy. Jako mieszkaniec tego miasta życzyłbym sobie, żeby każdy spośród 25 radnych w Zabrzu był tak zaangażowany w sprawy społeczności lokalnej i profesjonalny.Czytając anonimowe wpisy jasne jest, że ktoś się boi konkurencji. Jestem pewien, że mimo tych anonimowych mądrości Anna Solecka-Bacia zostanie radną Rady Miejskiej na kolejną kadencję. A ANONIMOWI niech cierpliwie czekają na wynik wyborów.....
  Marcin Kłak

  OdpowiedzUsuń
 13. Panią Annę Solecką – Bacia znam od prawie 30 lat i mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że jest to osoba niezwykle etyczna i zaangażowana w to, co robi. Od zawsze, tzn. jeszcze od czasów pracy na etacie nauczyciela języka polskiego w SP nr 21 w Biskupicach, działała na rzecz osób wykluczonych i pokrzywdzonych przez los. Posiada ogromne zasługi dla rozwoju lokalnej kultury i samorządności. Ale przede wszystkim to osoba o wielkim sercu! Dla niej liczy się zawsze konkretny człowiek i problem do rozwiązania. Moim zdaniem, dobra kandydatka do Rady Miasta Zabrze.
  Nina Materny

  OdpowiedzUsuń
 14. Szanowni : Inexis Bea, Jan Pająk,Marcin Kornas mam do Was zapytanie. skoro tyle możecie powiedzieć o Pani Soleckiej- Baci to co Powiecie o innych kandydatach startujących z dzielnicy Biskupice : Jan Urban, Grzegorz Turek, Justyna Krondstedt, Marcin Kupka, Maciej Zgrzendek??????

  OdpowiedzUsuń
 15. Reszta też może odpowiedzieć chciałbym poznać opinie na temat wszystkich pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Pani Anna to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu! Jest sumienna, pracowita, walczy do końca i zawsze pomaga mieszkańcom Zabrza, nie tylko mieszkańcom Biskupic.
  Ania - mieszkanka Zabrza

  OdpowiedzUsuń
 17. Faaaaajnie tu macie na biskupicach!!! Dyrektorzy szkół jawnie AGITUJĄ za jedną z kandydatek do rady???? To sie do prokuratury nadaje. Co na to inne kandydaci? Ale jaja!!!

  OdpowiedzUsuń
 18. Wszystkim anonimom polecam myśl Stanisława Jerzego Leca "Anonim jest tylko wtedy dopuszczalny, gdy piszący go rzeczywiście jest nikim".

  P.S. Biskupice piszemy z dużej litery.....

  OdpowiedzUsuń
 19. Jestem mieszkańcem Zaborza. Ostatnio Pani Ania pomogła mi w wywalczeniu z Urzędem usunięcie niebezpiecznego drzewa uszkodzone przy okazji remontu kanalizacji. Zawsze kiedy zwróciłem się o pomoc w rozwiązaniu problemu nigdy nie spotkałem się z odmową. Jak widać to, że radny nie mieszka w dzielnicy w niczym nie przeszkadza. Pani Ania jest bardzo sumienna i wytrwała w rozwiązywaniu problemów. Na pewno ma mój głos!

  OdpowiedzUsuń
 20. Anonimowy rozmówco!!!
  Na tym blogu, każdy ma prawo do wyrażania swoich myśli i spostrzeżeń obojętnie kim jest. Odnośnie tzw. "agitacji" proszę o czytanie ze zrozumieniem a nie wypisywanie bzdur... Ludzie piastujący jakikolwiek urząd, stanowisko i wywiązujący się ze swej pracy dobrze, godni są polecenia i zarekomendowania. Stawiajmy na ludzi dobrych!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 21. Pani Ania pomogła panu Pająkowi postawić przy jego szkole salę gimnastyczną, i jak z tej sali chciała korzystać też szkoła specjalna mieszcząca się obok, to pan Pająk kazał im płacić. Jasne,że jest wdzięczny pani Ani

  OdpowiedzUsuń