sobota, 3 stycznia 2015

Rok 2014 w Biskupicach i na blogu [PODSUMOWANIE]

Po roku jubileuszowym (770-lecie dzielnicy obchodziliśmy w 2013 r.) rok 2014 w Biskupicach miał być zwyczajny, może nawet nieco nudny... Wcale jednak taki nie był! W dzielnicy wydarzyło się sporo dobrego, o czym czytaliście m.in. w moim blogu. Teraz pora na krótkie podsumowanie.

Sporo dobrego, bo udało się w Biskupicach zorganizować m.in. prawdopodobnie pierwsze od wielu lat zawody biegowe, były imprezy integrujące mieszkańców dzielnicy (festyny, koncerty, turnieje sportowe, itd.), była premiera obszernego ilustrowanego albumu o Biskupicach, odwiedzali nas artyści, swoje ruchome obrazy rejestrowali tu filmowcy...

Z donioślejszych wydarzeń: miasto oddało do użytku nowoczesną porodówkę, na krańcu dzielnicy - przy ul. Hagera "wyrósł" nowy park, oblicze zmienia pokopalniana hałda "Ruda", nowoczesną kanalizację zyskało Os. Borsiga (przy okazji, wycięto tam niemal wszystkie drzewa - jedni się cieszą, bo więcej widać, inni narzekają, bo przyroda ucierpiała), firma Lidl Polska wykupiła działkę na terenie dzielnicy i najprawdopodobniej wybuduje sklep, na który tak wielu mieszkańców czeka. 

Ważnych i mniej ważnych wydarzeń A.D. 2014 w Biskupicach można i należałoby wyliczyć zdecydowanie więcej. Jeśli coś istotnego pominąłem, dopiszcie w komentarzach. 

Na koniec krótkie zestawienie. Oto najpopularniejsze w całym 2014 roku wpisy z bloga "Kocham Biskupice":


1. Wybory samorządowe w Zabrzu [WYNIKI]

2. Kandydaci do RM z okręgu wyborczego nr 3

3. Tak wygląda nowy park w Zabrzu-Biskupicach [ZDJĘCIA]

4. Przetarg na grunty w Biskupicach

5. Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka [zapowiedź otwarcia porodówki]

6. Firma Lidl Polska kupiła działkę w Biskupicach

7. "Sen" - film nakręcony w Biskupicach [WYWIAD]

8. IKEA w Zabrzu: Czy doczekamy się drogi Zaborze-Biskupice?

9. I Bieg Rad Dzielnic z Mikulczyc do Biskupic [ZDJĘCIA, RELACJA]

10. "Majówka" w Zabrzu-Biskupicach w Bistro "Prowincja" [ZDJĘCIA, WIDEO]


Najwięcej Czytelników przyciągnęły publikacje dotyczące wyborów samorządowych. Łącznie obejrzano je ponad 7 tys. razy. Najwięcej wyświetleń bloga odnotowałem w listopadzie - 12,5 tysiąca. Łącznie, przez cały 2014 rok stronę "Kocham Biskupice" otwierano 52 tysiące razy!

To bardzo sympatyczne wyniki, które pozwalają wierzyć, że moja pisanina o sprawach Biskupic ma sens. Dziękuję za to. Postaram się rozwijać bloga. Plany są, gorzej z czasem. W każdym razie, zaglądajcie na "Kocham Biskupice", bo na pewno będzie tu o czym poczytać. :-)


1 komentarz:

  1. Wyjehala stond dawno i fajne czytam co Biskupice robiom. Tag trzymajcie!!

    OdpowiedzUsuń